20.12.2024, 07:28

Загадкові вибухи в районі бази Північного флоту РФ: що могло вибухнути недалеко від Мурманська і Сєвєроморська?

Взрывы недалеко от Мурманска и Североморска

Жителі Мурманська та Сєвєроморська повідомляють про два потужні вибухи, які сталися в районі головної військово-морської бази Північного флоту РФ та двох військових аеродромів. Один із вибухів потрапив на відео. Російська влада не коментує інцидент.

У соціальних мережах Мурманська опубліковано відео, на якому знято потужний вибух на горизонті. Подія сталася ввечері 18 грудня, але відео в мережі з'явилося лише 19 грудня, повідомляє Час Пік.

За ]]>даними ]]>норвезького видання The Barents Observer, в районі вибуху знаходиться безліч військових об'єктів, включаючи військово-морську авіабазу "Сєвєроморськ-1", склади та бункери зі зброєю. Крім того, між Сєвєроморськом та Мурманськом розташовано закритий військовий аеродром "Сєвєроморськ-2", який на початку 2024 року почали відновлювати.

The Barents Observer вдалося ідентифікувати, що за 13 км від місця зйомки розташовано військовий аеродром "Сєвєроморськ-1", де базуються російські винищувачі, бомбардувальники, літаки морського спостереження та ескадрилья вертольотів Ка-27.

На відстані 11 км від місця відеозйомки знаходиться відкритий склад зброї. Це приблизно за 2 км на південний захід від кінця злітно-посадкової смуги. На північний захід від "Сєвєроморська-1" розташовано кілька установок з мобільними зенітними ракетами та антенами для радіоелектронної боротьби.

Мешканці Мурманська обговорюють у мережі, що могло стати причиною вибухів. Жителі Мурманська, Сєвєроморська та розташованого між ними міста Сафоново написали, що відчули вибухові хвилі, від яких хитнуло будинки, здригалися вікна та стіни.

Офіційних повідомлень місцевої влади про аварію літаків або випадкові вибухи в цьому районі немає.

Військовий аналітик Ян Матвєєв у ]]>коментарі ]]>російському виданню "Агентство. Новости" зазначив, що судячи з відео, вибух схожий на детонацію великої кількості боєприпасів. На його думку, він міг статися як під час утилізації боєприпасів, так й у разі диверсії за допомогою мінування. Варіант із випадковим падінням боєприпасу з російського літака він виключив: "Надто потужний та нерівний вибух" – вибух гірських порід не дає стільки полум'я.

Матвєєв не став відкидати і версію із застосуванням БПЛА, але уточнив, що на відео не зовсім типова картинка для атаки БПЛА.

"Зазвичай у них буває так: прилетів дрон, почалася пожежа, далі рветься боєкомплект, а тут без пожежі. Але якщо боєприпаси лежали на вулиці, то могли вибухнути й одразу", - зазначив експерт.

Керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони України Андрій Коваленко ]]>прокоментував ]]>інформацію про вибух в районі бази Північного флоту РФ неподалік Мурманська.

Він повідомив, що ця база забезпечує РФ можливість контролювати арктичні морські шляхи та доступ до Північного Льодовитого океану. Вона підтримує як надводні кораблі, так і атомні підводні човни. Крім того, Північний флот РФ виконує завдання з розвідки та протидії силам НАТО з прицілом на Арктику.

"У Мурманську розташовані командні центри, склади боєприпасів, ремонтні доки та пункти управління флотом.

Там також відбувається тестування, зокрема ракет "Циркон".

Пряма відстань від Мурманська до України становить приблизно 2000 км.

Кораблі Північного флоту є носіями ракет "Калібр", які росія протягом війни запускає по території України", - написав Коваленко у Telegram.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: