23.12.2024, 12:03

Смертельна хвиля: у Чорному морі гинуть дельфіни, а мазут поширюється далі

Віра Висоцька | Всі новини автора
Смертельна хвиля: у Чорному морі гинуть дельфіни, а мазут поширюється далі

На узбережжі Чорного моря триває боротьба з наслідками масштабної екологічної катастрофи, спричиненої витоком мазуту з танкерів, що затонули в Керченській протоці. Нефтепродукти тепер виявлено й на побережжі Керченського півострова, а масштаби шкоди навколишньому середовищу стрімко зростають.

Про це повідомляють російські ЗМІ, передає Час Пік.

Головне про ситуацію:

  • Шторм ускладнює роботи

Учора шторм зруйнував частину зібраних мішків із піском, просоченим мазутом, і знову відніс їх у море. Інші мішки намокли, що ускладнює їх утилізацію. Волонтери, які очищають пляжі, повідомляють про нестачу техніки для транспортування забрудненого матеріалу.

  • Забруднення нових районів

Мішки з мазутом перевозять на полігони, розташовані подалі від узбережжя, але і там виникають проблеми. Жителі станиці Холмська повідомляють, що з мішків витікає мазут, забруднюючи річку Зибза, яка впадає в Крюківське водосховище. Як зазначають місцеві мешканці: "Катастрофу прибирають із Анапи і переносять до інших районів".

  • Гибель морських мешканців

Зоозахисники продовжують фіксувати масову загибель дельфінів та інших тварин. За даними центру "Дельфа", загалом загинули понад 10 дельфінів. На пляжі в Алексино знайшли одразу 8 тіл морських мешканців.

  • Зростаючі обсяги забруднення

Міністр екології РФ Олександр Козлов повідомив, що обсяг забрудненого ґрунту може сягнути 200 тисяч тонн. Остаточну суму збитків поки що не підрахували, однак очевидно, що масштаби катастрофи величезні.

  • Рятувальні операції

За останню добу з мазутного полону врятували 875 ослаблених птахів. Їх доставляють до реабілітаційних центрів, де на відновлення йде 2–3 дні. Проте навіть після реабілітації виживе не кожен.

Коментарі експертів

Екологи попереджають, що масштаби катастрофи матимуть довготривалі наслідки для флори та фауни регіону. Волонтери, які беруть участь у ліквідації наслідків, скаржаться на недостатнє забезпечення технікою й організаційні труднощі, які заважають ефективній роботі.

Відновлення екосистеми Чорного моря потребуватиме років роботи та мільярдів витрат. Проте поки увага залишається зосередженою на термінових заходах із порятунку птахів і морських тварин, а також на недопущенні подальшого поширення мазуту в регіоні.

Читайте також: Серед жертв нападу на різдвяний ярмарок у Магдебургу є громадянка України – МЗС

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк