Нові старі танки: WSJ з'ясувала, скільки ще бойових машин у Росії залишилося на фронті
The Wall Street Journal з'ясувала, скільки танків залишилося у Росії на тлі бойових дій, що не припиняються, і виснаження запасів бронетехніки. Очікувані втрати на фронті та обмежені постачання озброєнь поставили країну у складну ситуацію, особливо у світлі довгострокової війни з Україною.
За оцінками західних офіційних осіб та аналітиків, Росія втратила в ході війни понад 11 тисяч бойових броньованих машин, включаючи близько 3600 танків. Ця кількість еквівалентна майже 15 рокам російського танкобудування у довоєнний період. І хоча в резерві ще залишаються близько 2600 танків, ситуація виглядає не менш напружено.
Більшість нових танків, що надходять на фронт, є старими моделями, знятими зі зберігання. Це негативно впливає на загальну боєздатність російської армії, оскільки застаріла техніка потребує серйозного часу та зусиль для відновлення та модернізації. Через це останні місяці російська армія змінила тактику ведення бойових дій, активізувавши відновлення старих машин і збільшивши витрати на озброєння. Однак, як зазначає аналітик Метью Лаксмур, ці заходи можуть лише відкласти неминуче.
Запаси техніки, доступні для відновлення, в основному датуються 1960-ми та 1970-ми роками. Для того, щоб вони стали придатними для експлуатації, необхідно вкласти чималі зусилля та час. І проблеми з постачанням запчастин лише посилюють становище. Традиційно Росія отримувала комплектуючі із Заходу, включаючи високоточні компоненти та танкову оптику, проте тепер ці поставки стали неможливими через санкції.
Для того, щоб уникнути обмеження, Росія почала закуповувати західні компоненти через треті країни. Проблеми з доступом до необхідних технологій відбиваються і на темпах виробництва нових та відремонтованих машин. За оцінками фахівців, російська армія виробляє танки з такою ж швидкістю, як і втрачає їх на полі бою - понад 100 машин на місяць.
За таких темпів, якщо втрати продовжаться у тому масштабі, запасів танків в Росії вистачить лише на два роки.
Читайте також: РФ може спробувати захопити частину Естонії: що кажуть журналісти
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |