Землетрус у М’янмі забрав життя понад двох тисяч людей: влада оголосила національну жалобу

Унаслідок потужного землетрусу, що стався 28 березня у М’янмі, кількість загиблих сягнула щонайменше 2056 осіб. Ще близько 3900 людей отримали поранення різного ступеня тяжкості, а майже 270 осіб досі вважаються зниклими безвісти.
Про це повідомляють Xinhua та AFP , передає Час Пік.
Через масштабну трагедію влада М’янми оголосила загальнонаціональний траур, який триватиме з 31 березня до 6 квітня. Впродовж цього часу у країні буде приспущено державні прапори, а офіційні установи та державні організації проведуть заходи вшанування пам’яті загиблих.
Землетрус спричинив значні руйнування в кількох регіонах країни. Підземні поштовхи призвели до обвалення будівель, мостів та інфраструктурних об’єктів. Найбільше постраждали густонаселені райони, де велика кількість будівель не була розрахована на такі потужні сейсмічні удари.
Рятувальні служби працюють у посиленому режимі, однак через складну ситуацію з комунікаціями та руйнування доріг дістатися до деяких районів досі залишається проблематично.
На тлі гуманітарної катастрофи міжнародні організації висловлюють готовність надати допомогу постраждалим. Організація Об’єднаних Націй, Червоний Хрест та інші гуманітарні місії розглядають можливість направлення продовольства, медикаментів і рятувальних бригад у постраждалі райони.
Країни-сусіди також висловили співчуття та пропонують свою підтримку. Зокрема, Китай, Індія та Таїланд готові надати технічну та матеріальну допомогу для подолання наслідків стихійного лиха.
Експерти зазначають, що землетрус мав високу магнітуду та значну руйнівну силу. Його поштовхи відчувалися не лише в М’янмі, а й у сусідніх країнах. Вчені попереджають про можливість афтершоків, які можуть ще більше ускладнити ситуацію та становити додаткову загрозу для населення.
Влада країни закликає громадян до пильності та просить дотримуватися рекомендацій щодо безпеки. Евакуаційні заходи тривають, а у зонах найбільшого ураження розгортаються тимчасові наметові містечка для людей, які втратили свої домівки.
Трагедія в М’янмі стала однією з наймасштабніших у сучасній історії країни. Попереду – важкі тижні та місяці ліквідації наслідків стихії, відновлення інфраструктури та надання допомоги тим, хто втратив рідних та залишився без даху над головою.
Читайте також:
В Бєлгородській області пролунав вибух: знищено склад БК окупантів
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |
![]() |