27.04.2025, 20:01

Адміністрація Трампа готується до можливих переговорів із Північною Кореєю — Axios

Марина Гончар | Всі новини автора
Трамп

Адміністрація президента США Дональда Трампа активно розглядає варіанти відновлення дипломатичних переговорів із Північною Кореєю.

Про це повідомляє видання ]]>Axios ]]>із посиланням на власні джерела, передає Час Пік.

За інформацією журналістів, попри відсутність очевидних ознак швидкого поновлення діалогу між Вашингтоном і Пхеньяном, підготовчі процеси вже запущено. Причиною цього стало занепокоєння адміністрації Трампа щодо останніх ядерних досягнень Північної Кореї, які стали реальністю після двох невдалих самітів між Дональдом Трампом і Кім Чен Ином. На тлі цієї загрози Трамп дав чіткий сигнал своїй команді: він хоче знову встановити контакт із лідером КНДР — і, можливо, зробити це особисто.

Наразі команда національної безпеки США проводить серію консультацій із зовнішніми експертами та залучає до обговорення аналітичні центри, а також чинних і колишніх американських посадовців. За даними джерел, "закриті обговорення" спрямовані на розробку різних сценаріїв можливої нової зустрічі між Трампом і Кімом.

"Ми організовуємо зустрічі між агентствами, щоб зрозуміти, у якому становищі наразі перебуває Північна Корея. За останні чотири роки багато що змінилося. Ми оцінюємо ситуацію, аналізуємо її та шукаємо потенційні шляхи руху вперед", — пояснив виданню один із високопосадовців США.

Варто зазначити, що минулого тижня Вашингтон відвідав посол Швеції в Північній Кореї, який представляє інтереси Сполучених Штатів у Пхеньяні. Він провів консультації з американськими урядовцями та експертами, що свідчить про серйозність намірів адміністрації Трампа відновити діалог.

Однак, як зауважують джерела Axios, готовність Північної Кореї до нових переговорів значною мірою залежатиме від того, яким буде їхній формат і зміст. Дженні Таун, директорка програми Кореї у впливовому Stimson Center, звернула увагу на те, що Пхеньян досі не призначив нового спеціального представника для переговорів зі США. Щобільше, за останній час КНДР не проявляла особливої зацікавленості в діалозі.

Аналітики вважають, що Кім Чен Ин навряд чи серйозно розглядатиме можливість ядерного роззброєння, що було основною темою попередніх переговорів. Проте якщо мова йтиме про контроль над озброєннями та можливе міжнародне визнання Північної Кореї як ядерної держави, інтерес з боку Пхеньяна може істотно зрости.

Таким чином, хоча формального початку переговорного процесу ще не видно, адміністрація Трампа чітко сигналізує свою готовність до нових кроків у дипломатичній грі з одним із найбільш ізольованих і небезпечних режимів сучасного світу.

Читайте також:

ЗСУ знищили командира чеченського батальйону "АХМАТ" на Курському напрямку

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк