Українцям дозволили змінювати по батькові з 14 років
Сьогодні Верховна Рада прийняла закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо права фізичної особи на зміну по батькові". Згідно документу, діти від 16 років можуть змінювати по батькові на власний розсуд, а з 14 років - за згодою батьків.
За прийняття документу у другому читанні та в цілому проголосували 259 народних депутатів, передає Час Пік з посиланням на сайт парламенту .
Як вказується у пояснювальній записці, до цього часу законодавство прямо не передбачало право особи змінювати на власний розсуд своє по батькові, чим порушувало вимоги Конституції України.
Раніше Сімейний кодекс передбачав, що по батькові дитини, яка досягла 14-річного віку, можна змінити за її згодою, якщо батько змінив своє ім'я. У прийнятому сьогодні законі вказується, що дитина, яка досягла шістнадцяти років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або) власне ім'я та (або) по батькові.
Дитина, яка досягла 14 років має право змінити своє по батькові за згодою батьків. У разі якщо над дитиною, яка досягла чотирнадцяти років, встановлено піклування, зміна прізвища та (або) власного імені та (або) по батькові такої особи здійснюється за згодою піклувальника.
Дитина, яка досягла 14 років, має право змінити своє по батькові за згодою одного з батьків у разі, якщо другий з батьків помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав щодо цієї дитини, відомості про батька (матір) дитини виключено з актового запису про її народження або якщо відомості про чоловіка як батька дитини внесені до актового запису про її народження за заявою матері.
У разі заперечення одним із батьків щодо зміни по батькові дитини спір між ними щодо такої зміни може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. При вирішенні спору беруться до уваги виконання батьками своїх обов'язків щодо дитини, а також інші обставини, які засвідчують відповідність зміни по батькові інтересам дитини.
Як вже повідомлялося, Рада прийняла у першому читанні законопроекти про дистанційну та надомну работу, а також про штрафи за відсутність масок.
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк.