02.12.2020, 14:57

В Україні скасували карантин вихідного дня: які обмеження залишилися в силі

Леся Матвеева | Всі новини автора

facebook tweeter live rss
В Украине отменили карантин выходного дня

Кабінет Міністрів України прийняв рішення не продовжувати діючий в країні режим карантину "вихідного дня", дія якого закінчилася у понеділок, 30 листопада.

Таке рішення Кабмін прийняв під час засідання 2 грудня, повідомляє Час Пік.

За словами прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, в країні завдяки карантину "вихідного дня" вдалося стабілізувати ситуацію в лікарнях.

"Ми отримали позитивний ефект на кінець карантину вихідного дня, 30 листопада. За попередній тиждень ми отримали на 6 тисяч випадків заболювання менше, ніж прогнозувалося. Це дозволяє нам зняти саме ці обмеження", - сказав Шмигаль.

За його словами, тепер на вихідні та в будні будуть діяти обмеження "помаранчевої" зони на всій території країни. При цьому обмеження "жовтої" та "зеленої" зон зберігаються.

"Помаранчева" зона передбачає такі обмеження:

- проведення масових (культурних, спортивних, соціальних, релігійних та інших) заходів дозволено за участю не більше ніж 220 осіб; одна людина на 10 кв. метрів площі будівлі;

- заборонено діяльність закладів, що надають послуги з розміщення, окрім готелів;

- відвідування групового заняття в професійних і вищих навчальних закладах дозволено групами не більше ніж 20 осіб.

- проведення медзакладами планових госпіталізацій теж тимчасово обмежено (не стосується надання медичної допомоги вагітним, новонародженим, пацієнтам з онкозахворюваннями, паліативним хворим і випадків, коли є ризик для життя пацієнта);

- заборонено діяльність спортивних залів і фітнес-центрів, окрім закладів, які можуть забезпечити відвідування не більше ніж 1 людини на 10 кв. м. приміщення;

- заборонено прийом дітей у дитячі заклади оздоровлення і відпочинку - санаторіїв і таборів у столиці та передмісті;

- перевезення пасажирів автомобільним і міським громадським транспортом здійснюється лише в кількості 50% місць для сидіння.

При цьому уряд розглядає різні варіанти подальшого карантину, один з яких - локдаун. Міністр охорони Здоров'я України Максим Степанов наполягає на тому, щоб такий карантин тривав як мінімум три тижні.

Локдаун в Україні прем'єр-міністр обіцяє не вводити без попереднього інформування громадян.

За його словами, 90% опитаних мерів підтримали повну заборону концертів та ярмарків на Новий рік, а ще 60% погодилися на встановлення святкових ялинок з обмеженням відвідування.

За словами Шмигаля, Кабмін зараз напрацьовує найбільш збалансоване рішення щодо можливого посилення карантинних обмежень.

"Рішення про посилення карантинних обмежень зараз розробляється і про нього буде повідомлено мінімум за сім днів до впровадження, згідно із законом...

Важливою для нас є думка регіонів. Тому ми провели опитування щодо оптимальних карантинних заходів серед міських голів та голів облдержадміністрацій", - сказав Денис Шмигаль.

Читайте також:

В Україні з 16 січня 2021 року сфера обслуговування переходить виключно на українську мову

В Україні з 1 грудня збільшився максимальний розмір допомоги по безробіттю

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss
n