02.12.2020, 22:54

COVID-19 може проникнути в мозок через ніс: можливі наслідки

Ольга Романец | Всі новини автора

facebook tweeter live rss
коронавирус

Вчені виявили сліди віруси в мозку 33 пацієнтів, які померли від коронавірусу. Вони допускають, що вірус проник туди через ніс.

Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в науковому журналі Nature Neuroscience, передає Час Пік.

"З'являється все більше доказів того, що SARS-CoV-2 впливає не тільки на дихальні шляхи, але і на центральну нервову систему, що призводить до таких неврологічних симптомів, як втрата нюху і смаку, головний біль, втома, нудота і блювота у більш ніж третини осіб з COVID-19", - йдеться в дослідженні.

Вчені відзначають, що коронавірус може належати до типу вірусів, які здатні долати клітинний гематоенцефалічний бар'єр, який утримує токсини і патогени від попадання в мозок.

Провівши дослідження, вчені виявили білки шипів коронавірусу в частині мозку, яка відповідає за отримання і аналіз сигналів про запах і смак. Вчені знайшли сліди вірусу на стінках кров'яних судин мозку. Крім того, частинки SARS-CoV-2 були в інших ділянках мозку пацієнтів, зокрема в довгастому мозку, який відповідає за контроль респіраторної та серцево-судинної систем.

Автори дослідження підкреслюють, що вони проводили розтин людей, які померли від дуже важкої форми COVID-19. В середньому хвороба вбила їх за 30 днів після зараження. А вік цих пацієнтів був у межах 70 років. Тому німецькі вчені відзначають, що їх висновки, швидше за все, не стосуються пацієнтів, у яких COVID-19 проходить в м'якій або помірній формах.

Читайте також: В Україні змінили правила карантину: які тепер діють заборони

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss
n