28.01.2021, 14:30

Україна піднялася у світовому рейтингу сприйняття корупції

Леся Матвеева | Всі новини автора
facebook tweeter live rss
Украина поднялась в мировом рейтинге восприятия коррупции

Україна у 2020 році поліпшила показник в Індексі сприйняття корупції (CPI) і займає 117 місце в світі. За останній рік цей показник зріс на дев'ять пунктів.

Індекс сприйняття корупції в Україні за рік виріс на 9 позицій за 2020 рік і тепер країна займає 117 місце з 180. Україна набрала 33 бали зі 100 можливих, додавши за рік 3 бали. Про це йдеться у дослідженні Transparency International Україна, повідомляє Час Пік.

Украина поднялась в мировом рейтинге восприятия коррупции

Одну сходинку з Україною в рейтингу ділять Єгипет, Есватіні (Свазіленд), Непал, Сьєрра-Леоне та Замбія.

"Ключовим показником Індексу є кількість балів, а не місце в рейтингу. Мінімальна оцінка (0 балів) означає, що корупція фактично підміняє собою державу, максимальна (100 балів) свідчить про те, що корупція майже відсутня в житті суспільства", - йдеться у дослідженні.

Відзначається, що оцінка України формується на підставі 9 різних досліджень – в них рейтинг країни або покращився, або залишився колишнім.

За словами виконавчого директора Transparency International Україна Україна Андрія Боровика, індекс у 2020 році покращився завдяки запуску Вищого антикорупційного суду з відповідною підсудністю, а також перезапуску Національного агентства з питань запобігання корупції.

"Ці події нарешті "завершили ланцюжок" створення антикорупційної інфраструктури в Україні, яка до цього могла працювати лише частково", – йдеться у дослідженні.

На позитивні результати також вплинуло впровадження закону про надання НАБУ права самостійно здійснювати негласні слідчі дії. Також позитивні зрушення, на думку Transparency International, полягають у поверненні відповідальності за незаконне збагачення, посиленні захисту викривачів та впровадженні необхідних змін у сфері публічних закупівель.

Однак у дослідженні наголошується, що протягом всього 2020 р. в Україні спостерігався тиск на антикорупційні інститути.

У 2020 році також поліпшили свої показники Білорусь (47 балів, 63 місце) та Росія (30 балів, 129). В кінці списку залишаються Сомалі (12), Південний Судан (12) та Сирія (14).

Украина поднялась в мировом рейтинге восприятия коррупции

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: 
facebook tweeter live rss