04.02.2021, 07:41

Верховний суд відмовився розглядати позов про відсторонення від посади голови КСУ

Леся Матвеева | Всі новини автора
Верховный суд отказался рассматривать иск об отстранении от должности главы КСУ

Судді Верховного суду відмовилися розглядати позов голови Конституційного суду Олександра Тупицького про незаконне відсторонення від посади.

Відсторонений суддя КСУ називав указ Зеленського незаконним та неконституційним. Верховний суд відмовився розглядати позов щодо указу президента про відсторонення Олександра Тупицького з посади на 2 місяці. Про це прес-служба суду повідомила в Facebook, передає Час Пік.

Верховный суд отказался рассматривать иск об отстранении от должности главы КСУ

Позивач просив визнати протиправним указ та скасувати його. Однак суд відмовився це робити, мотивувавши це тим, що "цей позов не підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства".

"Сьогодні, 3 лютого 2021 року, Верховний Суд у складі судді-доповідача Касаційного адміністративного суду, перевіривши матеріали позовної заяви до Президента України про визнання протиправним та скасування Указу Президента України від 29 грудня 2020 року № 607/2020 "Про відсторонення від посади судді Конституційного Суду України", ухвалив рішення про відмову у відкритті провадження у справі № 9901/20/21, оскільки цей позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства...

Верховний Суд зазначив, що відповідно до ч. 2 ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів не поширюється на справи, зокрема, що віднесені до юрисдикції Конституційного Суду України... ", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 29 грудня Зеленський своїм указом відсторонив Тупицького на 2 місяці. Причиною стала підозра судді у підкупі свідка, а також у наданні завідомо неправдивих свідчень у справі про приватизацію заводу в Донецькій області. Тупицькому повідомлено про підозру 19 січня.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк