09.03.2021, 15:32

З 30 червня в Україні може бути повністю заблоковано виплату лікарняних, - Волинець

Марина Началова | Всі новини автора
лікарняний

Через внесені зміни до закону «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я» 30 червня може бути повністю заблоковано виплату лікарняних.

Про це заявив у Фейсбуці голова Незалежної профспілки гірників України, народний депутат Михайло Волинець, передає Час Пік.

Законом "Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я", що був прийнятий 3 грудня 2020 року, вноситься уточнення до ст. 22 закону "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування". Згідно з новою редакцією цього закону, допомога по тимчасовій непрацездатності надається у разі тимчасової непрацездатності на період реабілітації внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві.

"Це означає, що з 30.06.2021 допомога по тимчасовій непрацездатності надаватиметься виключно «на період реабілітації внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві». На період самої хвороби - ні", - пояснив Волинець.

За його словами, якщо моновлада терміново не винесе до зали парламенту нові поправки до закону, Рада не виправить законодавчої помилки - менш ніж через 4 місяці українським працівникам припинять оплачувати лікарняні.

Читайте ще:

7 аргументів, чому 8-годинний робочий день зжив себе

Держстат порахував середню зарплату в усіх регіонах України: де скільки отримують

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: