13.03.2021, 07:47

В Україні посилили штрафи за порушення ПДР: що потрібно знати водіям та пішоходам

Леся Матвеева | Всі новини автора
В Украине ужесточили штрафы за нарушение ПДД

Президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо посилення відповідальності за порушення безпеки дорожнього руху. Штрафи за порушення ПДР істотно підвищили. Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Володимир Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху" №1231-IX, який Верховна Рада ухвалила 16 лютого 2021 року. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента, передає Час Пік.

Закон посилює відповідальність за порушення правил дорожнього руху. Зокрема, збільшено штрафи за порушення правил користування ременями безпеки або мотошоломами, обмежень швидкості руху, проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху, залишення місця дорожньо-транспортної пригоди, а також за керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право водіння.

Також посилюється адміністративна відповідальність за порушення правил дорожнього руху пішоходами, велосипедистами та особами, які керують гужовим транспортом, і погоничами тварин.

Крім того, посилено відповідальність за керування транспортними засобами, річковими, морськими або маломірними суднами у стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння.

Закон дозволяє поліцейським використовувати відеозапис. Відеоматеріали обов'язково повинно вносити до Протоколу про адміністративне правопорушення. Також закон дозволяє поліцейським зупиняти транспорт для огляду водіїв з використанням спецзасобів для перевірки на стан сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Штрафи за порушення ПДР

Тепер за водіння у нетверезому вигляді передбачено штраф у 17 тис. грн та позбавлення водійських прав на рік. За повторне порушення протягом року штраф складе 34 тис., а прав позбавлять на три роки. Третє порушення за рік коштуватиме водієві 51 тис. грн, його позбавлять прав на 10 років та конфіскують автомобіль.

Підвищуються штрафи:

  • за перевищення швидкості - до 340 грн (перевищення на 20-50 км/год) та до 1700 грн (більш ніж на 50 км/год);
  • за втечу з місця ДТП - до 3400 грн;
  • за відмову проходити тест на наявність у крові алкоголю або наркотичних речовин - 17 тис. грн;
  • за порушення правил використання ременів безпеки та мотошоломів - до 510 грн;
  • за відсутність при водінні водійських прав - 425 грн, а за відсутність прав як таких - 3400 грн;
  • за водіння у період, коли водія позбавлено прав - 20 400 грн;
  •  за перехід дороги у невстановленому місці (для пішоходів та велосипедистів) - 255 грн.

Читайте також: В Україні планують ввести новий податок: кого змусять платити

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк