19.03.2021, 18:35

Чи будуть українці переводити годинники на літній час: Верховна Рада прийняла рішення

часы

Верховна Рада України на позачерговому засіданні, яке відбулося в п'ятницю, 19 березня, прийняла рішення щодо переведення стрілок годинників з "літнього" на "зимовий" час і навпаки.

Час Пік розповість про те, яке рішення прийняли депутати та чи готуватися до переходу на літній час.

]]>Проєкт закону №4201]]> "Про обчислення часу в Україні", який народні депутати ухвалили у першому читанні, у другому читанні "провалився".

Що буде з часом в Україні?

У другому читанні законопроєкт підтримали 212 народних депутатів з 226 необхідних: не вистачило всього 14 голосів. Таким чином, документ спрямований на доопрацювання, а переводити стрілки, ймовірно, доведеться як і раніше.

Дану інформацію підтвердив народний депутат від партії "Європейська Солідарність" Олексій Гончаренко у Facebook.

"Рада не підтримала скасування літнього часу. У березні ми ще будемо переводити годинник", - написав він.

Однак у деяких ЗМІ висловлюється припущення, що до 28 березня депутати ще можуть встигнути зібратися і розглянути доопрацьований проєкт закону повторно.

Чому скасування сезонного часу важливе для України?

Коментуючи сьогоднішній "провал" проєкту закону, перший віце-спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук дуже чітко позначив, що Україна не повинна жити за московським часом тоді, коли деякі європейські країни відмовились від необхідності переводити годинники.

"Скільки міфів сьогодні почув про те, що всі ми впадемо в початковий морок, як тільки приймемо цей законопроєкт. Що життя буде спотворене, бо на Сході України світанок о 3 ночі, а на Заході - об 11 годині, що ми об'єднуємо мінімум 3-4 часових пояси в один. Але найбільше вразило, що народні депутати України, які висловлюють підтримку вступу України до ЄС, воліли запровадити московський час в Україні, що викликало здивування навіть протилежних за ідеологією фракцій і груп", - зазначив Стефанчук у Facebook.

Крім того, він вважає, що сезонний переведення годинників дуже шкідливе для здоров'я.

"Не всі прислухаються до порад медиків і вчених, голос яких зливався в унісон: перехід на "літній" або "зимовий" час негативно впливає на біоритми. Не всі вважають скасування сезонного переведення часу нелогічним та необґрунтованим", - висловився віце-спікер.

Варто зазначити, що саме Стефанчук є ініціатором проєкту закону про скасування сезонного часу.

Все як в Європі?

Обов'язкове сезонне переведення годинників було скасоване Європарламентом ще в 2019 році. Таким чином, кожна з країн ЄС в 2021 року сама зможе вибрати, в якому часі залишитися.

Зокрема, в 2021 році збирається ще переходити на "літній" час Польща.

Примітно, що рішенню Європарламенту передувало публічне обговорення, в якому взяли участь понад 4,6 мільйонів громадян ЄС.

Однак не все так просто. Єврокомісія стала турбуватися про нову проблему - "часовий різнобій", який запанує в Європі та призведе до економічних втрат. Тому для європейських країн питання ще відкрите.

Чи хочуть українці переводити годинники?

Новина про те, що Верховна Рада у другому читанні не підтримала проєкт закону №4201, була сприйнята по-різному. Деякі українці в соціальних мережах відзначили, що скасування сезонного часу вкрай необхідне, тому засмутилися через рішення українського парламенту.

Однак є і протилежний погляд. Так, деякі українці вважають, що нічого страшного в необхідності переводити стрілки годинників немає, і щиро пораділи "провалу".

Українці також відзначили, що такі рішення повинні прийматися заздалегідь, а не в останній момент.

А хтось взагалі вважає, що у Верховної Ради є маса інших питань, розглянувши які, депутати принесуть набагато більше користі для країни, ніж зі скасуванням сезонного часу.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк