03.04.2021, 08:32

В Україні з 1 вересня пенсії та соцвиплати видаватимуть по-новому: що зміниться

Леся Матвеева | Всі новини автора
В Украине с 1 сентября пенсии и соцвыплаты будут выдавать по-новому

Кабінет Міністрів України схвалив постанову про примусове переведення на картки всіх пенсіонерів з 1 вересня 2021 року. Виняток становитимуть окремі категорії осіб.

Про це написав генеральний директор "Укрпошти" Ігор Смілянський на своїй сторінці в Facebook, повідомляє Час Пік.

"Тобто пенсіонерам буде примусово відкритий рахунок (вгадайте, де?). Це в країні, де банки і банкомати наявні в 4% населених пунктах і часто найближчі на відстані в 50-60 км. Як Вам ідея запровадити таке в коронавірус, коли транспорт до цього банку нормально не ходить? ...

Вгадайте, хто згідно з постановою оплатить доставку грошей до села з банку, якщо пенсіонер не зможе туди доїхати? Правильно. Сам пенсіонер. Убер мабуть викличе, щоб пенсію привезли. Особливо взимку. Грошей же багато - пенсія на 37% підвищилася, гуляти будуть на всі. Мінсоц зневажливо пише в кінці проєкту постанови, що вона «позитивно вплине на одержувачів пенсій». Навіть не сумніваюся", - написав Смілянський.

У Міністерстві соціальної політики України ]]>повідомили]]>, що Кабмін схвалив постанову "Про додаткові заходи щодо організації виплати та доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів в межах України".

З 1 вересня 2021 року пенсії та грошова допомога буде нараховуватися на банківський рахунок за винятком окремих категорій осіб, для доставки пенсій яких проводитимуть конкурси серед постачальників послуг.

"Постановою запроваджується конкурсний механізм відбору надавачів послуг з виплати та доставки пенсій, грошової допомоги за місцем проживання одержувачів. На сьогодні надавачем таких послуг є АТ "Укрпошта" на монопольних умовах.

Передбачено, що тарифи за надання цих послуг визначатимуться у договорах, укладених за результатами конкурсу, і не можуть бути більшими від тарифів на оплату послуг, пов’язаних із виплатою і доставкою пенсій та грошової допомоги, встановлених Урядом", - повідомили в Мінсоцполітики.

Вибрати уповноважений банк можна до 1 вересня 2021 року. У разі, якщо до цієї дати одержувач виплат не буде мати рахунки, його відкриють за зверненням органів Пенсійного фонду України або органів соціального захисту.

У відомстві додали, що змінити уповноважений банк можна в будь-який момент.

З 1 вересня 2021 року виплата пенсій та грошової допомоги здійснюватиметься через поточні рахунки уповноважених банків для всіх одержувачів, крім:

  • людей з інвалідністю І групи,
  • осіб, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду,
  • осіб, які досягли 80-річного віку,
  • одержувачів державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги на догляд.

Особи з вищезазначених категорій отримуватимуть пенсії та грошову допомогу за власним вибором: або через установу, відібрану на конкурсі, або через обраний самостійно банк з числа уповноважених. 

Оплата послуг з доставки пенсій та грошової допомоги для вказаних 4 категорій населення здійснюватиметься за рахунок коштів Пенсійного фонду України або коштів державного бюджету.

Читайте також:

В Україні з 1 квітня перерахують пенсії: кому та наскільки підвищать виплати

В Україні з 1 квітня підвищується пенсійний вік: кого стосується

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк