27.05.2021, 07:48

Україна евакуювала своїх громадян із Сектора Гази

Леся Матвеева | Всі новини автора
Украина эвакуировала своих граждан из Сектора Газа

У Києві приземлився літак з евакуйованими з Сектора Гази. На батьківщину повернулися 109 громадян України, які виявили бажання виїхати з небезпечного регіону. Разом з українцями було евакуйовано 13 громадян Молдови та четверо громадян Болгарії.

Гуманітарна операція відбувалася в умовах збройного протистояння між Ізраїлем та Палестиною. Про це ]]>повідомила]]> прес-служба Офісу президента, передає Час Пік.

"Україна, яка восьмий рік змушена захищати свій суверенітет і територіальну цілісність від збройної агресії та відновлювати зруйновані війною території, як ніхто розуміє цінність кожного людського життя. Безпека людей завжди є пріоритетом для України. Тому паспорт із синьо-жовтим прапором – це запорука того, що держава не покине свого громадянина сам на сам із бідою", - йдеться у повідомленні.

Президент України Володимир Зеленський привітав громадян з поверненням на батьківщину і підкреслив, що українці завжди можуть розраховувати на допомогу своєї країни, в якій би ситуації вони не опинилися.

"Радий, що наші громадяни успішно повернулись із Сектора Гази на батьківщину. Вдячний нашим дипломатам та всім, хто долучився до проведення евакуації", – написав Зеленський у Twitter.

З метою організації евакуації українців з Сектора Гази МЗС України та дипломати провели ряд непростих переговорів.

За словами міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, операція переносилася двічі. Він додав, що Україна та Єгипет доклали шалених зусиль для створення безпечного коридору. Міністр зазначив, що вдячний єгипетській стороні за співпрацю.

Експерт з ізраїльсько-українських відносин журналіст Шимон Бріман на своїй сторінці в Facebook повідомив, що підготовкою гуманітарної операції займався особисто посол Євген Корнійчук.

Украина эвакуировала своих граждан из Сектора Газа

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк