11.09.2021, 11:39

"Бомба уповільненої дії": В Україні є другий Чорнобиль, про який не говорять

Леся Матвеева | Всі новини автора
В Украине есть второй Чернобыль

В Україні є другий Чорнобиль, про який не говорять, і якого варто побоюватися. Колись на території заводу збагачували уран для всієї ядерної промисловості Союзу. Після розпаду СРСР про хімзавод забули, об'єкт разом з відходами досі не законсервовано.

У місті Кам'янське на території покинутого Придніпровського хімічного заводу (ПХЗ) в будівлях, що руйнуються, знаходяться старі цехи з радіоактивно зараженим обладнанням, а в приміщеннях чималі дози радіації. Про це повідомив журналіст Денис Казанський у своєму блозі на YouTube каналі, передає Час Пік.

"Місцеві вчені роками б’ються головою об стіну, попереджать, що радіоактивний фон на деяких ділянках ПХЗ вище ніж на Чорнобилі.

На відео Дениса ви бачите як виглядає епічне безвладдя, тобто покинутий ядерний завод", - написав в Facebook голова експертної організації StateWatch, керівник проекту "Марлін" Гліб Каневський.

За 30 років після закриття хімзаводу проблему ліквідації небезпечного об'єкта так і не вирішили. Урановий завод продовжує залишатися "бомбою уповільненої дії".

На заводі ПХЗ, який почав працювати в 1948 році, збагачували уран для створення ядерної зброї, пізніше отримали матеріали для першої радянської атомної бомби, а ядерні відходи звалювали прямо в яри та балки. Досі збереглися кілька небезпечних могильнків.

Зараз територія заводу огороджена стіною та охороняється, діє суворий пропускний режим.

На ПХЗ радіаційний фон місцями становить 700-800 МкЗв/год і це в той час, коли безпечним вважається рівень радіації до величини, приблизно 0,5 МкЗв/год. Відзначається, що такий високий показник важко зустріти навіть на території, прилеглій до Чорнобильської АЕС.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк