В Україні з'явився Віртуальний музей російської агресії
Відбулася офіційна презентація інтернет-порталу "Віртуальний музей російської агресії". Це перший в Україні інтернет-портал про ключові події та злочини, скоєні під час окупації РФ територій України – Криму та частини Донецької та Луганської областей.
Віртуальний музей російської агресії - один з перших у світі цифрових інструментів по забезпеченню доступу кожного до правди про війну та важливий інструмент збереження пам'яті про неї. Про це повідомляється на сайті Українського інституту національної пам'яті, передає Час Пік.
"Уся інформація є достовірною, об’єктивною та базується на даних, підтверджених офіційними українськими та міжнародними організаціями.
Інтернет-портал на сьогодні містить інформацію про ключові події з початку окупації Криму в лютому 2014 року, а також інформацію про конкретних осіб й основні сфери, на які вплинула окупація частини території країни за ці роки. Надалі ресурс буде наповнюватися інформацією про розв’язання Російською Федерацією війни на Сході України", - йдеться в повідомленні.
Колишній заступник генпрокурора України Гюндуз Мамедов, який був одним з ініціаторів ідеї створення музею, зазначив, що тепер будь-яка людина в світі зможе відновити хронологію, дізнатися про факти та обставини вчинення злочинів, причини виникнення збройного конфлікту та його наслідки.
"Право на правду – гарантия неповторения вооруженного конфликта в будущем. И второй важный блок е-музея должен рассказать об эффективном контроле России на Донбассе и попытке захвата юго-востока Украины", - написав Мамедов в Twitter.
#ПравоНаПравду -гарантія неповторення збройного конфлікту в майбутньому. І другий важлививий блок е-музею має розказати про ефективний контроль на Донбасі та спроби щодо захоплення Південного Сходу. pic.twitter.com/Ol2xiPtY8w
— Гюндуз Мамедов/Gyunduz Mamedov (@MamedovGyunduz) October 19, 2021
Створення музею прокоментував міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
Віртуальний музей містить документальні факти, разом з фото - та відео-доказами та публікаціями незалежних медіа, усні свідчення, особисті та судові справи.
"Такі проекти – частина успішної реалізації стратегії з інформаційної безпеки РНБО. Також інформація з ресурсу буде корисною і для іноземних журналістів як надійне джерело для висвітлення теми. Для цього доступна англомовна версія. Фактично, Віртуальний музей російської агресії спростить роботу в частині доказової бази щодо анексії Криму", - написав Ткаченко в Telegram.
Він зазначив, що експозиція про злочини в Криму - це тільки початок проєкту, його автори вже працюють над експозицією, пов'язаною з Донбасом.
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |