22.10.2021, 07:48

В Україні оновили правила в'їзду в країну для невакцинованих громадян

Леся Матвеева | Всі новини автора
коронавирус, карантин

Кабінет Міністрів України вніс зміни до порядку перетину українського кордону для невакцинованих громадян.

Відтепер при перетині державного кордону України невакцинованим людям потрібно буде встановити застосунок "Вдома". Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації України, передає Час Пік.

Застосунок "Вдома" змінить свій функціонал - встановлювати його потрібно буде на 72 години, до моменту, поки людина зробить ПЛР-тест чи тест на антиген. Необхідності проходити контроль на основі даних геолокації та розпізнавання обличчя більше не буде.

"Мінцифра розробила застосунок Вдома у найважчий для країни час, за кілька днів. Він успішно виконав свою функцію. За минулий рік застосунком скористались майже мільйон людей, які поверталися з-за кордону і проходили 14 днів самоізоляції. Завдяки застосунку вони могли робити це вдома в зручних умовах. Або ж здати ПЛР-тест і завершити самоізоляцію.

Тепер, враховуючи актуальну ситуацію, Вдома змінить свої функції. Його потрібно буде встановлювати лише на 72 години і не потрібно буде регулярно проходити контроль за даними геолокації та робити фото", - зазначив міністр з питань цифрової трансформації Михайла Федоров.

Для реєстрації у застосунку "Вдома" потрібно буде вказати такі дані: 

  • прізвище, ім’я, по батькові (за наявності);
  • серія та/або номер паспорта; 
  • місце самоізоляції; 
  • номер телефону.

Після цього упродовж 72 годин людина має зробити ПЛР чи антиген тест. У застосунок має підтягнутися негативний результат. Тест обов’язково має бути зроблений у лабораторії, що верифікована МОЗ. Після цього застосунок можна видалити. У випадку позитивного результату потрібно зателефонувати своєму сімейному лікарю.

"Якщо ж людина з будь-яких причин не зробила тест після перетину кордону, через 72 години застосунок деактивується, а інформація автоматично передається до правоохоронних органів. Вони вибірково перевірятимуть перебуванням у місці самоізоляції.

Якщо ж людина не захоче встановлювати застосунок, то  громадянам України доведеться пройти 14-денну обсервацію, а іноземцям відмовлятимуть у в’їзді на територію України", - зазначили в Мінцифри.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк