04.11.2021, 12:38

Яка вакцина від COVID-19 найбезпечніша і не має побічних ефектів - думка фахівця

Леся Матвеева | Всі новини автора
вакцинация

По всьому світу триває масова вакцинація від коронавірусу, що викликає COVID-19. Щеплення - найнадійніший спосіб захистити себе та своїх близьких від важкого перебігу інфекційного захворювання, викликаного вірусом SARS-CoV-2.

В Україні використовують вакцини від коронавірусу AstraZeneca, Pfizer-BioNTech, CoronaVac та Moderna. Українців досі хвилює питання: наскільки безпечно щепитися та яку вакцину краще вибрати, повідомляє Час Пік.

Імовірність виникнення серйозних побічних явищ, які можуть становити загрозу здоров'ю або навіть життю людини, не можна виключити повністю. Однак вони настільки індивідуальні, що передбачити їх неможливо. Переваги вакцинації сильно переважують потенційні ризики.

Провідний інфекціоніст м. Києва Ольга Голубовська у передачі "Влада vs Влащенко" заявила, що серед усіх вакцин, що застосовуються в Україні, найбезпечніша - CoronaVac.

Це китайська вакцина, яка, на думку фахівця, не має практично ніяких побічних ефектів. CoronaVac не провокує згущення крові та не має ніякого негативного впливу на здоров'я в перспективі.

"Все тільки вивчається, але я абсолютна згодна, що за профілем безпеки найкраща з тих, що у нас є, це CoronaVac, китайські вакцини...", - заявила Голубовська.

На думку лікаря, ефективність препарату CoronaVac доведена результатами проведеної вакцинації у Китаї, Індонезії, Сінгапурі.

Єдиний мінус використання китайської вакцини - CoronaVac не визнають європейські країни. В Україні з таким сертифікатом можна відчувати себе спокійно, але в країни Євросоюзу в'їзд закритий.

На думку Ольги Голубовської, Європа не визнає CoronaVac виключно з матеріальних, а не медичних міркувань.

"Це чисті гроші, це захист своїх ринків, і все. Вони ринки свої захищають - там про медицину дуже мало. Взагалі у всій цій коронавірусній історії про медицину дуже мало. І я думаю, що рано чи пізно цьому буде дана оцінка", - сказала Голубовська.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк