16.11.2021, 21:13

Коли регіони України почнуть виходити з "червоної" зони: позиція МОЗ та думка експертів

Марина Началова | Всі новини автора

Вже наступного тижня деякі області України можуть залишити "червону" зону епідемічної небезпеки.

Такої думки дотримуються як Міністерство охорони здоров'я, так і експерти, які відстежують динаміку захворюваності на коронавірус, передає Час Пік.

Так, міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко на брифінгу 16 листопада заявив, що з наступного тижня очікується початок виходу областей з "червоної" зони.

"Є низка областей, у яких зменшився відсоток захворюваності, виписки стабільно почали переважати над госпіталізаціями, також знизився і відсоток зайнятих ліжок із киснем", - зазначив Ляшко.

За його словами, з початку введення "червоної" зони у першому регіоні - Херсонській області - минуло 30 днів, це фактично такий самий час, як і минулої хвилі.

"Тобто вчасно запроваджені карантинні обмеження дозволили нам йти середньостатистичними темпами", - заявив Ляшко.

Керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки Юрій Ганиченко також вважає, що наступного тижня може розпочатися активний вихід регіонів із "червоної" зони.

"Ми бачимо чотири регіони, які є найближчими кандидатами на вихід уже з наступного тижня - Запорізька, Київська, Луганська та Одеська області", - зазначив він під час онлайн-брифінгу.

Ганиченко додав, що Львівська область також має шанси приєднатися до вказаних регіонів.

У той же час експерт вважає, що поки що рано говорити про те, що Україна пройшла пік хвилі коронавірусу. На думку Ганиченка, після спаду захворюваності, який спостерігається зараз, може знову початися зростання. Він зазначив, що оскільки у низці країн йде повторний сплеск захворюваності, це може торкнутися й України.

Раніше в Кабміні повідомили, що Херсонська та Луганська області можуть найближчим часом вийти із "червоної" зони, якщо там зберігатиметься позитивна динаміка епідситуації.

Нагадаємо, 18 областей України наразі перебувають у "червоній" зоні. З 18 листопада "червоний" рівень епіднебезпеки встановлюється у Вінницькій області.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк