05.12.2021, 20:26

У Києві відбулися урочистості з нагоди Дня волонтера за участю Зеленського

Марина Началова | Всі новини автора

Президент України Володимир Зеленський взяв участь в урочистостях з нагоди Міжнародного дня волонтера, що відбулися на території музейного комплексу «Мистецький Арсенал» у Києві.

Про це повідомила прес-служба ОПУ, передає Час Пік.

«Український народ ніколи не був байдужим. Ми завжди були чуйними до проблем, до потреб інших. Ми завжди допомагали одне одному в біді, та однієї миті поняття «українці» й «волонтери» стали синонімами», – наголосив Зеленський і додав, що ця мить – це 2014 рік, коли почалася війна на Донбасі.

Президент згадав історії волонтерів, котрі з початком збройної агресії проти України полишили своє звичне мирне життя заради допомоги українській армії. Вони привозили бійцям, які обороняли Україну на передовій, каски, бронежилети, тепловізори й оптичні приціли, аптечки та важливі медикаменти.

На переконання Зеленського, волонтерство зробило Україну непереможною у 2014 році і робить нашу державу непереможною сьогодні й завжди.

«Бо неможливо перемогти військо, чисельність якого невідома. Армію, до лав якої в одну мить стають десятки, сотні тисяч, мільйони небайдужих», – сказав Президент.

Після виступу він вручив державні нагороди та привітав усіх присутніх з Днем волонтера.

Під час урочистостей йшлося про розвиток волонтерського руху в Україні, який набув особливого масштабу з часів Революції Гідності та початку війни на Донбасі у 2014 році, про історію сучасного світового волонтерства, яка налічує понад 160 років.

Запрошених також ознайомили з різновидами волонтерської діяльності. Це, зокрема, медико-соціальна допомога, адаптація до кліматичних змін та екологія, зоозахист, психореабілітаційна допомога, гуманітарна освіта та адвокація, «волонтерство без кордонів».

Волонтерів також привітали гурти «Антитіла» та «Друга Ріка», які виконали свої музичні композиції.

Нагадаємо, завтра святкуватиметься 30-річчя Збройних Сил України: масштабні заходи пройдуть одночасно у 6 регіонах.

​​​​​​​

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк