08.08.2022, 15:37

Перші німецькі "Гепарди" вже в Україні

Марина Началова | Всі новини автора

Перші три німецькі зенітні самохідні артилерійські установки "Гепард" вже в Україні.

Про це повідомила прес-служба Оперативного командування "Південь", передає Час Пік.

Як зазначається, "Гепарди" - серед кращих у своєму класі. Вражають цілі на відстані від 100 метрів до 4 км. Екіпаж всього 3 людини: водій, командир і навідник. Ці комплекси будуть прикривати важливі об’єкти інфраструктури від атак гвинтокрилів та літаків на малих і надмалих висотах.

"Гепард" почали розробляти в 60-х роках. Зенітна установка тривалий час була надважливим елементом протиповітряної оборони армій Німеччини, Нідерландів та Бельгії. Але в 2000-х від неї відмовились. Зараз її використовують в інших країнах світу.

Установка базується на шасі танка Leopard 1. На башті, що здатна робити повний оберт, встановлені дві 35 мм гармати Oerlikon KDA та два радари, що визначають ціль на відстані до 15 км. У модифікації ЗСУ 1 А2 встановлено цифровий комп'ютер, що може приймати дані із інших РЛС, – по суті, бачити ціль поза своєю зоною.

Основний боєкомплект – 320 снарядів для ураження повітряних цілей. Також у магазині 20 снарядів для наземних цілей. Темп вогню кожної гармати – 550 пострілів на хвилину, тобто разом – 1100 пострілів по цілі. "Гепард" здатен працювати в умовах інтенсивної радіоелектронної протидії супротивника.

Загалом Україні мають передати 30 одиниць Gepard. Відомо щонайменше про 100 військовослужбовців української армії, які навчалися в Німеччині керувати цими самохідними зенітними установками.

Дивіться ще: "Бавовна" на Херсонщині: ЗСУ вдарили по Антонівському та Каховському мостам

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: