09.08.2022, 12:44

ЗСУ отримали протирадарні ракети AGM-88 і вже ефективно їх застосовують: подробиці

У Збройних Сил України з'явилися американські протирадарні ракети, і російські окупанти вже "випробували" їх на собі.

Про постачання таких ракет заздалегідь не оголошувалося, повідомляє Час Пік.

Нещодавно в мережі з'явилися публікації окупантів про те, що ЗСУ почали застосовувати керовані авіаційні ракети AGM-88 HARM. У ворожих пабліках показали уламки такої ракети, що прилетіла на позиції окупантів.

До цього не було свідчень про те, що ЗСУ отримали протирадіолокаційні ракети. Хоча 25 липня міністр оборони Олексій Резніков в ефірі телемарафону заявив: "Ми отримаємо спеціальні протирадарні ракети, яких раніше у нас не було. Це дозволить нам з вами ефективно руйнувати їхню (противника – ред.) систему радарів, засліплювати по суті ворога, що дозволить нам потім отримати перевагу для контрнаступу".

Зрештою, у Пентагоні підтвердили отримання Україною протирадарних ракет.

"До нещодавніх пакетів військової допомоги ми включили певну кількість протирадіолокаційних ракет, які можуть бути випущені з українських літаків, і можуть вплинути на російські радари та інші речі", - заявив заступник міністра оборони США Колін Каль.

Варто зазначити, що минулого тижня з'являлися офіційні повідомлення про ефективне знищення російських засобів ППО на півдні України. Було знищено, за різними даними, близько двох десятків систем ППО росіян, серед яких кілька С-300, Панцир С-1, радари.

Військовий експерт Олег Жданов розповів, що AGM-88 – це сучасні американські ракети, прийняті на озброєння у 1983 році. Це ракети повітряного базування, їх можуть використовувати винищувачі.

Дані ракети призначені для знищення станцій радіолокаційних систем ППО. Причому вони визначають як працюючі станції, так і вимкнені.

"Якщо пілот побачив, що працює система ППО, він наводить цю ракету і пускає її. Далі ракета автоматично знаходить ціль і знищує її. А ​​без станції радіолокації пускова установка нічого не варта, якщо говорити про комплекс С-300 або С-400. А якщо це Панцир-С1 чи Тор, тобто комплексні ППО, тоді знищується пускова разом із радіолокаційною станцією", - пояснив Жданов.

Раніше повідомлялося, що перші німецькі "Гепарди" вже в Україні.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк