12.08.2022, 07:50

Учасники Радбезу ООН закликали негайно відправити місію МАГАТЕ на ЗАЕС

Марина Началова | Всі новини автора

У четвер відбулося засідання Ради безпеки ООН, присвячене ситуації довкола Запорізької атомної електростанції, яку російські війська захопили на початку березня.

В останній тиждень окупанти відновили обстріли ЗАЕС і цинічно звинувачують у них Україну, передає Час Пік.

Під час засідання Ради безпеки ООН усі учасники підтримали негайне відправлення на ЗАЕС місії Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ).

Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що особисто готовий очолити місію на ЗАЕС.

"Я прошу обидві сторони співпрацювати з МАГАТЕ і допустити місію до Запорізької АЕС якнайшвидше", - заявив він.

Представники України та Росії висловилися за відправлення місії МАГАТЕ на станцію. Поспред РФ Василь Небензя сказав, що це можна зробити "навіть до кінця серпня". При цьому він заявив, що ЗАЕС нібито обстрілюють ЗСУ, а відповідальність за можливу ядерну катастрофу ляже на "західних спонсорів Києва".

Постпред України при ООН Сергій Кислиця заявив, що єдиний спосіб усунути ядерну загрозу на ЗАЕС – вивести російські війська та повернути станцію під контроль України.

Кислиця зазначив, що Росія вдається до небезпечних провокацій на ЗАЕС. Окупанти розмістили там військову техніку та ведуть обстріли міст уздовж берега Дніпра, зокрема Нікополя та Марганця.

Постпред України заявив, що РФ має негайно припинити обстріли з території ЗАЕС, розмінувати станцію, вивести військових та техніку з її території.

Як повідомлялося, США підтримали створення демілітаризованої зони навколо Запорізької АЕС.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк