13.01.2023, 16:28

Чи встигне Росія "реконструювати" власну армію для перемоги над Україною: висновки ISW

Війна

Після, в цілому невдалого, 2022 року російська військова машина намагається провести "реконструкцію" та спробувати виправити ситуацію на фронті та готується до затяжної війни.

Експерти Інституту вивчення війни (]]>ISW]]>) провели аналіз ситуації в російських військах та зробили свої висновки, повідомляє Час Пік.

Українська розвідка підтвердила, що вище російське військове керівництво готується до значних військових реформ у поточному році, хоча ISW продовжує оцінювати, що Росії буде важко швидко — якщо взагалі можливо — реалізувати заплановані реформи. Заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу Збройних Сил України бригадний генерал Олексій Громов 12 січня заявив, що російське військове керівництво планує збільшити чисельність військовослужбовців до 1,5 млн (з приблизно 1,35 млн станом на вересень 2022 року) і сформувати щонайменше 20 нових військових підрозділів у 2023 році, що, за словами Громова, свідчить про «наміри Кремля вступити в тривале протистояння та підготовку до ведення широкомасштабних бойових дій».

Громов заявив, що значні втрати Росії в особовому складі, озброєнні та техніці, наслідки міжнародних санкцій і структурні недоліки російського військового апарату зменшили можливості Росії щодо формування збройних сил і зрештою викликали сумніви щодо того, чи зможуть російські збройні сили здійснити ці реформи в найближчі терміни.

Заяви Громова прозвучали наступного дня після того, як Міністерство оборони (МО) Росії оголосило про масштабну реструктуризацію вищого командного складу для російських операцій в Україні, і свідчить про те, що російський військовий апарат загалом бере участь у злагодженій кампанії з реформування та реструктуризації багатьох тактичних, оперативних та стратегічних аспектів.

Раніше ISW також повідомляло, що 21 грудня 2022 року міністр оборони РФ Сергій Шойгу на колегії МО Росії в Москві запропонував збільшити чисельність російських військ і сформувати 17 нових маневрених дивізій — незрозуміло, які ще 3 дивізії Громов має на увазі.

ISW оцінило, що Міноборони Росії неухильно скасовує реформи Сердюкова 2008 року (які мали на меті оптимізувати російські сухопутні сили та перейти до бригадної структури), відновлюючи маневрові дивізії в російських військових округах з 2013 року, але Кремль навряд чи встигне зробити ці реформи в терміни, які відповідають війні Росії проти України. Реструктуризація вищих командних структур у поєднанні з зусиллями щодо розширення військової бази в 2023 році свідчить про те, що Росія створює умови для довгострокових узгоджених зусиль в Україні. Міноборони Росії також може мати дуже нереалістичні очікування щодо своєї здатності швидко реструктурувати свої сухопутні сили.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк