14.03.2023, 08:40

14 березня відзначається День українського добровольця

Леся Матвеева | Всі новини автора
14 марта отмечается День украинского добровольца

В Україні щороку 14 березня відзначають День українського добровольця. Це свято мужності, героїзму, самовідданості захисників, які першими стали на захист країни.

В Україні 14 березня відзначають День українського добровольця. Відповідна постанова була ухвалена Верховною Радою 17 січня 2017 року, повідомляє Час Пік.

Дата 14 березня обрана не випадково. Саме цього дня у 2014 році на тренувальну базу у Нових Петрівцях з Майдану Незалежності вирушили перші 500 бійців Самооборони Майдану для формування першого добровольчого батальйону.

13 квітня 2014 року було прийнято рішення про початок антитерористичної операції на сході України. Бійці добровольчих батальйонів взяли активну участь у першому етапі її проведення та не допустили просування противника вглиб України.

Саме завдяки добровольцям – їх мужності, відданості національним інтересам та щирому патріотизму – у 2014 році вдалося зупинити російського агресора, мобілізувати сили в тилу та озброїти армію.

24 лютого 2022 року РФ розпочала широкомасштабне військове вторгнення на територію України. З першої години вторгнення сотні тисяч українців стали на захист України, вступаючи до лав ЗСУ та територіальної оборони.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: