04.03.2024, 20:44

Кадрові зміни у військових: Зеленський змінив ще одного командувача у ЗСУ

Марина Гончар | Всі новини автора
командувач

Президент України Володимир Зеленський призначив нового командувача Сил підтримки ЗСУ. Ним став військовий, бригадний генерал Олександр Яковець. Ексочільник Сил підтримки Дмитро Герега був звільнений.

Про це йдеться у ]]>нових указах]]> Зеленського. Вони вже опубліковані на сайті президента, передає Час Пік.    

  

Укази під номером 140 та 141 з'явилися на офіційному сайті голови держави четвертого березня. 

"Звільнити Герегу Дмитра Михайловича з посади командувача Сил підтримки Збройних Сил України... Призначити Яковця Олександра Васильовича командувачем Сил підтримки Збройних Сил України", - йдеться в документах. 

Нагадаємо, що командування Сил підтримки ЗСУ створили у 2020 році. У цю частину армії входять війська в галузі радіоелектронної боротьби, інженерні війська, війська радіаційного, хімічного та біологічного захисту, військово-топографічна служба, гідрометеорологічна служба та кінологічна служба.

Що відомо про нового командувача

Олександр Яковець наразі перебуває у званні бригадного генерала. До нового призначення він був начальником управління інженерних військ у командуванні Сил підтримки ЗСУ.

З 2011 року – командир 91-го окремого полку оперативного забезпечення. З 2014 року був у АТО, виконував чимало бойових завдань щодо влаштування мінно-вибухових загороджень першого рубежу оборони.

Також під його керівництвом проводилися операції з розмінування місцевості та фортифікаційні обладнання другого рубежу оборони в Донецькій області. Керував створенням керованих вузлів загороджень. 

Читайте також: Кіберфахівці ГУР зламали сервери Міноборони РФ

  

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк