18.05.2024, 07:20

В Україні затвердили нову форму "військового квитка": що зміниться з 18 травня

В Украине утвердили новую форму "военного билета"

Кабінет Міністрів України затвердив нову форму військово-облікового документа. Документи, оформлені до 16 травня, вважаються дійсними до видачі військово-облікового документа нового зразка.

Кабінет Міністрів України затвердив нову форму "військового квитка". Про це йдеться у постанові ]]>№559]]>, опублікованій на офіційному сайті Урядового порталу. Постанова набирає чинності 18 травня одночасно з законом про посилення мобілізації, повідомляє Час Пік.

"Відповідно до нового порядку військово-обліковий документ є документом, що визначає належність його власника до виконання військового обов’язку, який оформляється (створюється) та видається громадянину України, який є призовником, військовозобов'язаним або резервістом, у тому числі, якщо він був виключений з військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів відповідно до пунктів 3 і 4 частини 6 статті 37 Закону "Про військовий обов'язок і військову службу" та не отримував такий документ до набрання чинності цією постановою Кабміну від 16 травня №559", – йдеться в тексті.

Номер військово-облікового документа на бланку та дату його видачі вносять до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів у день видачі.

В оновленому військовому квитку будуть вказані дата народження, прізвище, ім'я та по батькові, реєстраційний номер картки платників податків, військове звання, військово-облікова спеціальність та результати ВЛК. Також там є дані про відстрочку від мобілізації. Військовий квиток міститиме інформацію про те, що особа є ухилянтом, в разі вчинення такою особою адміністративного чи кримінального правопорушення у сфері військового обліку чи мобілізації.

Згідно з постановою Кабміну, військово-обліковий документ оформляється та видається:

  • в електронній формі - засобами Електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста, Державного веб-порталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони та Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (портал "Дія"), зокрема з використанням мобільного додатка "Дія" (у разі технічної реалізації);
  • у паперовій формі - на бланку, форма якого затверджується постановою Кабінету Міністрів від 16 травня 2024 р. №559.

Важливо! Військово-облікові документи, оформлені до набрання чинності ції постанови, залишаються дійсними на всій території України до моменту видачі нового документа за оновленим порядком.

Новий закон вимагає, щоб чоловіки віком від 18 до 60 років постійно мали при собі військово-обліковий документ.

"Громадяни зобов’язані надійно зберігати військово-обліковий документ на бланку, стежити за своєчасним і точним внесенням до нього змін та дотримуватися правил військового обліку", - йдеться у постанові.

Читайте також: Покарання ухилянтів, військовий облік та авто на потреби ЗСУ: деталі нового закону про мобілізацію

В Украине утвердили новую форму "военного билета" В Украине утвердили новую форму "военного билета" В Украине утвердили новую форму "военного билета" В Украине утвердили новую форму "военного билета"

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк