30.05.2024, 19:57

"775 засуджених вже поступили на службу в ЗСУ",  - Офіс генпрокурора

Марина Гончар | Всі новини автора
зсу

До суду подано 2400 клопотань засуджених щодо звільнення від відбування покарання для проходження служби. Станом на сьогодні, 775 засуджених за власним бажанням вступили до лав Збройних Сил України.

Про це інформує пресслужба ]]>Офісу генерального прокурора]]> України, передає Час Пік.

На даний час до суду подано 2402 клопотання засуджених щодо умовно-дострокового звільнення від відбування покарання для проходження військової служби. За участі прокурорів суди вже розглянули та своїми рішеннями задовольнили 1843 таких клопотань. На їх виконання 775 засуджених поступили на службу до лав Збройних Сил України.

"Виявили бажання захищати Батьківщину найбільше засуджених, які відбувають покарання в установах у Житомирській, Кіровоградській, Миколаївській, Рівненській, Харківській, Хмельницькій, Вінницькій та Дніпропетровській областях", - йдеться у повідомленні.

За даними відомства, з початку повномасштабного військового вторгнення РФ в Україну багато засуджених щиро бажали реалізувати своє право захищати Батьківщину у лавах ЗСУ. Проте законодавчий механізм реалізації цього права був відсутній.

17 травня 2024 року Президент України Володимир Зеленський підписав ухвалений Верховною Радою України Закон України, яким врегульовано порядок реалізації прав засуджених на їхню безпосередню участь в обороні нашої держави. 

На виконання новел цього закону в ст. 81-1 Кримінального кодексу України передбачено нову підставу умовно-дострокового звільнення засуджених від відбування покарання для проходження військової служби.

"Робота на даному напрямі триває, органи прокуратури продовжують вживати заходи щодо забезпечення прав засуджених та інтересів держави в цей надзвичайно складний для нашої країни час", - наголосили в Офісі генерального прокурора України.

Читайте також: Чи штрафуватимуть військовозобов'язаних жінок, якщо вони не оновлять дані: уточнення ТЦК

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк