30.12.2024, 13:18

Очільник УГКЦ розповів, чи буде перенесена дата святкування Великодня в Україні

Віра Висоцька | Всі новини автора
У 2025 році в Україні можуть розпочатися обговорення реформування пасхалії — календаря визначення дати Великодня.

У 2025 році в Україні можуть розпочатися обговорення реформування пасхалії — календаря визначення дати Великодня.

Про це ]]>заявив]]> Блаженніший Святослав, глава Української греко-католицької церкви, в інтерв’ю РБК-Україна, передає Час Пік.

За словами предстоятеля УГКЦ, реформи церковного календаря на цьому не завершилися, і наступним етапом може стати перегляд пасхалії. Це дозволить святкувати Великдень у той самий день, що й у Латинській церкві та інших християнських спільнотах.

“Ми хочемо не тільки Різдво святкувати з цілим світом, але й Пасху, адже це головне християнське свято,” — зазначив Святослав.

Глава УГКЦ повідомив, що частина греко-католиків за кордоном вже святкує Великдень за григоріанським календарем разом із католиками. В Україні ж, у пошуках єдності з православними, церква продовжує дотримуватися юліанського способу обчислення.

Святослав розповів, що питання реформи обговорювалося з Вселенським Патріархом Варфоломієм та Папою Римським Франциском. Очікується, що наступний рік стане поштовхом до вселенської дискусії на тему спільної реформи пасхалії.

“Ми ще на початку довгого процесу, але перші кроки вже зроблено,” — зазначив глава УГКЦ.

Новий календар: як це сприйняли віряни

Перехід Української греко-католицької церкви на новоюліанський календар 1 вересня 2023 року пройшов спокійно та майже одностайно. Лише одна парафія на Харківщині попросила відтермінування, тоді як решта громад успішно адаптувалися до нового розкладу.

Православна церква України також прийняла рішення про перехід на новоюліанський календар із 1 вересня 2023 року. Відтак, нерухомі свята, такі як Різдво Христове та День святого Миколая, тепер святкуються за григоріанським календарем.

Чому реформа пасхалії важлива?

Перехід на спільний спосіб визначення дати Великодня має на меті зміцнити єдність християнських церков і подолати столітні розбіжності між конфесіями. Хоча цей процес може бути тривалим і непростим, перспектива святкувати найбільші свята разом із цілим світом викликає значний інтерес і підтримку серед вірян.

Читайте також: Розвідка Британії: Кремль змінив тактику масованих атак на Україну

Потужна магнітна буря обрушиться на Землю у новорічну ніч

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк