05.04.2025, 21:08

"Додому крізь небезпеку": з окупації повернулися ще 45 українців, серед них — 93-річна жінка

Марина Гончар | Всі новини автора
окупація

Завдяки злагодженій роботі Офісу Омбудсмана України, українських державних органів, гуманітарних організацій та міжнародних партнерів, вдалося організувати безпечне повернення додому ще 45 громадян України. Йдеться не лише про мешканців тимчасово окупованих територій, а також про тих, хто перебував на території Російської Федерації та Республіки Білорусь.

Про це повідомив ]]>уповноважений ]]>Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, передає Час Пік.

Ця евакуація стала життєво необхідною для багатьох людей, які опинилися в умовах тиску, безправ’я, відсутності доступу до медичної допомоги та загроз для життя з боку окупаційних адміністрацій. Виїзд з окупації для багатьох з них був єдиною можливістю врятуватися.

Особливу увагу під час операції було приділено тим, хто фізично не міг залишити небезпечну територію самостійно. Серед евакуйованих — маломобільні громадяни, тяжкохворі, а також особи з тяжкими хронічними захворюваннями. Десять із них потребували невідкладного лікування. Для 23 людей було організовано спеціалізований транспорт та медичний супровід.

Переважна більшість евакуйованих — це громадяни похилого віку. Найстаршій з них — 93 роки. Вона, як і інші учасники евакуації, тривалий час жила під постійним тиском окупаційної адміністрації, без медичної допомоги та із серйозними обмеженнями в пересуванні.

Серед тих, кого вдалося вивезти, є й українці, які втратили особисті документи та не мали змоги самостійно перетнути кордон. У таких випадках державні органи та партнери надали повну правову та логістичну підтримку.

Окремі історії евакуйованих громадян ще раз підкреслюють жахливу реальність життя під окупацією. Зокрема, в межах цієї операції вдалося вивезти родину, батько якої був викрадений окупантами та піддавався катуванням. На жаль, внаслідок тортур чоловік загинув. Для його близьких повернення на контрольовану Україною територію стало не лише питанням безпеки, а й психологічного порятунку.

В Офісі Омбудсмана наголошують: кожна така евакуація — це складна координаційна робота, яка потребує злагоджених дій з боку держави, міжнародної спільноти та гуманітарних структур. Йдеться не лише про фізичну евакуацію, а й про правовий супровід, медичну допомогу, відновлення документів і допомогу в адаптації.

Повернення українців додому з окупації триває. І кожна історія порятунку — це черговий крок до справедливості, до відновлення гідності та безпеки для наших громадян.

Читайте також:

В Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії РФ загинуло 616 дітей – Офіс Генпрокурора

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк