vchaspik-global-message
 
to home
15:22, 06.08.2026

Українська балістика FP-7 вже на сертифікації: коли можуть бути перші удари

ракета
Коли Україна зможе запускати FP-7?

Українська балістична ракета FP-7 вже проходить сертифікацію у Міністерстві оборони України. Вона може бути використана на початку осені.

Про це заявила генеральний директор Fire Point Ірина Терех, передає Час Пік із посиланням на ]]>Reuters]]>.

За словами Терех, ракета FP-7 має ударну модифікацію, яку можна використовувати для ураження наземних цілей. Вона вже пройшла близько 15 випробувальних пусків та перебуває на етапі сертифікації в Міністерстві оборони України.

Генеральний директор уточнила, що цей процес має завершитися протягом наступних двох-чотирьох тижнів. Компанія розраховує вперше застосувати цю версію ракети у бойових умовах вже на початку осені 2026 року.

Наприкінці осені планується перший бойовий пуск значно більшої балістичної ракети FP-9, яка зможе досягати Москви.

Терех зазначила, що архітектура FP-7 базується на радянських розробках ракет-перехоплювачів комплексів С-300 та С-400. У той же час нова ракета Fire Point має лише близько 20% загальних елементів із цими зразками озброєння.

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
По темі