17.08.2020, 22:56

Може жити десятки тисяч років: на Землі знайдений організм, що перевернув закони біології

Марина Началова | Всі новини автора

facebook tweeter live rss
антарктическая губка

Можливість вічного життя завжди була темою, що розбурхує уяву. Одні мріють про таку перспективу, інших вона лякає. Але виявляється, на нашій планеті є організми, які більше всіх інших наблизилися до вічного існування.

З дитинства ми осягаємо головний закон природи: все живе рано чи пізно вмирає. Кожному виду відміряний свій термін. Існує так званий закон Гомпертца - статистичний розподіл, який описує вірогідність смерті індивіда в залежності від його віку.

Ця закономірність застосовна до людини і більшості багатоплідних тварин. Наприклад, у людей після 30 років вірогідність смерті зростає в два рази після закінчення кожних 7 років. Це означає, що у 47-річної людини шанс померти вдвічи вище, ніж у 40-річного і т.д. Правда, каліфорнійські вчені виявили, що після 105 років ця закономірність перестає працювати. Шкода тільки, що мало хто доживає до такого віку.

Але є на Землі істоти, які живуть за зовсім іншими законами біології. Це антарктичні губки, які можуть жити до 15 тисяч років. Це досить примітивні багатоклітинні огранізми розмірами від 1 до 3 метрів.

Своїм довголіттям антарктичні губки зобов'язані декільком факторам - дуже повільний обмін речовин, холодне середовище проживання і особливість виду: губки практично повністю складаються зі стовбурових клітин, тобто здатні без зусиль регенерувати пошкоджені тканини. Вчені вважають, що якби не хижаки, ці губки жили б вічно.

Можливо, коли-небудь антарктичні губки допоможуть науці відкрити еліксир безсмертя для людини, але поки про це можна тільки мріяти.

Дивіться також: Справжній кисіль: На Азовському курорті показали море, що наполовину складається з медуз

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: 
facebook tweeter live rss