27.09.2020, 22:01

Вірусолог назвав головну "хитрість", на яку здатний COVID-19

Марина Началова | Всі новини автора

facebook tweeter live rss
коронавирус

Вчені в США виявили "хитрість", на яку здатний коронавірус COVID-19. Цей фактор може коштувати життя деяким пацієнтам.

Американський вірусолог Шейн Кротті за результатами свого дослідження заявив, що коронавірус може уповільнювати імунну відповідь організму, передає Час Пік з посиланням на зарубіжні ЗМІ.

Увагу медиків звернули на себе випадки, коли молоді і здорові люди хворіли на важку форму COVID-19, деякі з них вмирали. У ряді випадків схожий важкий перебіг хвороби спостерігався у рідних братів, що змусило підключитися до дослідження генетиків.

З'ясувалося, що у таких пацієнтів було відсутня в організмі речовина інтерферон, яка допомагає організувати захист організму від вірусних патогенів та може використовуватися для лікування таких станів, як інфекційний гепатит. Тепер з'являється все більше даних, що свідчать про те, що значна частина пацієнтів з COVID-19 серйозно захворює через порушену интерферонову відповідь.

За припущенням Шейна Кротті, вірус здатний вдаватися до "виверту", а саме блокувати вроджену імунну відповідь протягом значного періоду часу.

У той же час медики підкреслюють, що занадто сильний імунітет також може зіграти фатальну роль. Багато пацієнтів страждають від найважчих ускладнень через надмірну імунної реакції, званої цитокіновим штормом - в даному випадку може бути ефективним дешевий препарат дексаметазон, який заспокоює ці шторми.

Нагадаємо, коронавірус в світі вбив мільйон чоловік: читайте, яке місце займає Україна по захворюваності серед країн.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss
n