12.10.2020, 22:34

Виявлено мікроелемент, нестача якого впливає на перебіг COVID-19

Марина Началова | Всі новини автора
коронавирус

Аналіз на біомаркери на ранній стадії коронавірусної хвороби COVID-19 необхідний для поліпшення прогнозу і правильного підбору лікування.

Відповідні результати дослідження групи іспанських вчених опубліковані на порталі medRxiv, передає Час Пік.

Медики прийшли до висновку, що низький рівень цинку в організмі при госпіталізації асоціюється з поганими наслідками при COVID-19.

Дослідження проводилося за участю 249 пацієнтів з COVID-19, госпіталізованих в госпіталь Дель Мар в Барселоні в березні 2020 року. Середній вік пацієнтів становив 65 років (від 54 до 75 років), 49% з них - жінки.

Зазначається, що цинк врівноважує імунні реакції, а також має доведену пряму противірусну дію проти деяких вірусів. Дефіцит цинку є поширеним порушенням у літніх людей і людей з хронічними захворюваннями.

Вчені з'ясували, що рівні цинку в сироватці нижче 50 мкг/дл при госпіталізації корелювали з погіршенням клінічної картини, більш тривалим часом досягнення стабільності і більш високою смертністю. Низький рівень цинку сприяє поширенню вірусу в інфікованих SARS-CoV-2 клітинах, заявляють дослідники.

Автори дослідження виступають за проведення подальших рандомізованих клінічних випробувань для вивчення добавок цинку в якості потенційної профілактики і лікування COVID-19 у людей з ризиком дефіциту цинку.

Дивіться також: Небезпека поруч: названі предмети, на яких коронавірус може жити місяць

Читайте ще: Страховка в Україні: як вибрати і на що звертати увагу

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк