13 грудня - день Андрія Первозваного: традиції, прикмети і ворожіння
Апостола Андрія Первозваного шанують 13 грудня. Свято є не тільки релігійним, а й народним, в цей день було прийнято ворожити.
Андрій Первозванний був послідовником Христа і учнем Іоанна Хрестителя, передає Час Пік з посиланням на українські ЗМІ.
Що заборонено робити в цей день:
- У день святого Андрія забороняється шити, ткати, прясти, виконувати важку роботу по дому. Однак готувати застілля в цей день не тільки не заборонялося, але вважалося обов'язковим.
- Крім того, селяни вірили, що в цей день по землі бродить нечисть, яка нападає на худобу. Тому в цей час виходити з дому вважалося небажаним.
- 13 грудня припадає на Різдвяний піст, тому в цей день не можна їсти м'ясо, яйця і молоко, а також вінчатися і влаштовувати гуляння.
Прикметаи:
- Якщо в це свято піде сніг і не розтане, то буде він лежати ще 110 днів.
- Перед тим, як набрати з ополонки води, її слухали. Якщо чувся шум, то бути хуртовини, а якщо стоїть тиша, то зима буде спокійною.
- Якщо в цей день морозно, але ясно, то бути добру і хорошому врожаю.
- Якщо на день Андрія вогонь у печі горить червоним полум'ям, то скоро почнеться холоднеча, а якщо білим - відлига.
Ворожіння:
Ніч з 12 на 13 грудня звалася "ніч на Андрія". Вважалося, що уві сні молодим і несімейним хлопцям і дівчатам може з'явитися образ майбутнього чоловіка.
Також в ніч на 13 грудня вони клали під подушку мішечок з написаними на окремих листках паперу іменами. Вранці витягали один з листків. Яке ім'я випаде - так і будуть звати майбутнього чоловіка/дружину.
Крім того, в ніч з 12 на 13 Грудня потрібно вийти на вулицю і запитати ім'я у першого зустрічного, обов'язково незнайомого, перехожого. Яке буде у нього ім'я - таке і у нареченого/нареченої.
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк.