30.12.2020, 18:16

Традиції святкування Нового року: як його зустрічають у різних куточках світу

https://kor.ill.in.ua/m/610x385/1903601.jpg

Запитайте у будь-якої людини в Україні про його улюблене свято року, і ви, швидше за все, почуєте - це Новий рік. Цей день відзначають у всьому світі протягом тисячоліть. У більшості країн в наш час святкування Нового року починається 31 грудня, але деякі відзначають його в інший час. І навіть там, де дата одна і та ж, звичаї часто відрізняються.

Перший символ Нового року в Україні - новорічна ялинка, яку встановлюють не тільки в квартирах, а й на кожній міській площі.

Ще один символ Нового року в Україні - мандарини і салат "Олів'є". Це пов'язано з тим, що раніше мандарини продавалися в магазинах тільки напередодні Нового року, і ця пам'ять досі жива, особливо серед літніх людей. Салат "Олів'є" зазвичай також готували до новорічного свята, тому що в інший час його інгредієнти були недоступні в магазинах.

Новий рік вважається сімейним святом. У цей день українці дарують один одному подарунки, а також накривають щедрий стіл.

Як святкують Новий рік у деяких країнах світу:

Італія

В Італії Новий рік прийнято відзначати як і в більшості країн, 31 грудня. Опівночі італійці викидають з вікна старі речі, як символічний жест відпущення минулого. Вони вірять, що так звільняються від усього старого, а нові речі неодмінно займуть місце, що звільнилося.

Новый год в Италии

Нідерланди

Новий рік в Нідерландах зазвичай святкують в сімейному колі. Люди збираються разом, щоб пограти в настільні ігри. Опівночі родини часто виходять на вулиці та запускають фейєрверки.

Одна з традицій голландського Нового року - стрільба карбідами. Голландські фермери наповнюють свої старі молочні банки карбідом і водою, потім забивають кришки назад на банки і нагрівають їх, в результаті чого виходять саморобні гармати.

Новый год в Нидерландах

Японія

В Японії Новий рік святкується, як і в багатьох країнах, 1 січня. У цю ніч дзвони по всій країні дзвонять 108 разів, що символізує 108 людських гріхів в буддійській вірі.

Цей день японці святкують в колі сім'ї, разом прибирають і прикрашають будинок сосновими гілками, квітами сливи і бамбуком.

Новый год в Японии

Китай

У Китаї Новий рік святкують за китайським місячним календарем. Зазвичай він починається в лютому і відзначається дуже барвисто. У цей день на всіх вулицях країни запалюють різнокольорові фейєрверки, а також проходить традиційне шоу драконів.

Крім того, в Новий рік в Китаї всі статуї Будди омиваються чистою джерельною водою, яку приносять з гірських джерел.

Китайский новый год

Ізраїль

Єврейський Новий рік святкується під час Рош-а-Шана. Дата свята змінюється щороку на основі місячно-сонячного єврейського календаря, який використовується в основному для єврейських релігійних обрядів.

У цей день євреї ходять в синагогу, а також сурмлять в шафар - баранячий ріг. Вважається, що звук шафара закликає віруючих на Божий суд.
Новый год в Израиле

Німеччина

У Німеччині напередодні Нового року називають "Сильвестром" на честь Папи Сильвестра I, чиє свято відзначається 31 Грудня. Німці зустрічають Новий рік фейєрверками, шампанським і галасливими світськими збіговиськами.

Також в цей день в Німеччині прийнято плавити свинець. Його розжарюють в столовій ложці над полум'ям, а після виливають у воду. Вважається, що одержаний візерунок може передбачити як пройде наступаючий рік.
Новый год в Германии

Традиції святкування Нового року варіюються від місця до місця. Однак можна зі сміливістю заявити, що Новий рік є одним з найяскравіших і очікуваних свят у всіх куточках світу.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: