10.01.2021, 22:20

Що не можна класти в пральну машину: топ-10 речей, які часто перуть неправильно

Марина Началова | Всі новини автора
facebook tweeter live rss
стиральная машина

Винахід пральних машин сильно полегшив побут людини. Здавалося б, що може бути простіше - кинути брудну білизну в барабан, додати порошок, натиснути на потрібні кнопки і чекати? Але виявляється, що при використанні "пралки" слід дотримуватися цілого ряду правил, щоб не зіпсувати ні одяг, ні сам агрегат.

Час Пік знайшов інформацію про те, які речі не потрібно класти в пральну машину, а які слід прати з обережністю.

1. Речі з мереживом. Тонке і ніжне мереживо може пошкодитися при машинному пранні: такі речі краще прати вручну в негарячій воді. В крайньому випадку можна використовувати делікатний режим пральної машини, поклавши мереживні речі в спеціальний сітчастий мішечок для прання.

2. Речі на блискавки і на ґудзиках. Такий одяг прати в машинці, звичайно, можна, але потрібно дотримуватися правил. Блискавка повинна бути застебнутою, щоб вона не чіплялася за інші речі і не пошкодила їх. Сорочки, блузки й інший одяг на ґудзиках потрібно, навпаки, прати розстебнутим, щоб гудзики не відірвалися.

3. Одяг з прикрасами. Завжди є ризик, що пришиті або приклеєні прикраси можуть відірватися при машинному пранні, пошкодити барабан і тканину одягу. Як варіант, можна прати такий одяг в сітчастому мішку. Але слід пам'ятати, сто приклеєні деталі можуть відклеїтися через занадто гарячу воду.

4. Шкіряні речі. Для шкіряних сумок, курток, взуття і т.д. машинне прання протипоказане. Від тривалого впливу води шкіра деформується, витягується, тріскається.

5. Бюстгальтери. Бюстгальтери з твердими чашечками можуть втратити форму після машинного прання, до того ж застібки, гачки можуть зачепитися за інші речі і порвати їх, лямки - відчепитися і заплутатися. При необхідності можна прати бюстгальтери в машинці, склавши їх у сітчастий мішок.

6. Дрібні речі. Шкарпетки, дитячі шапочки, серветки, краватки й інші дрібниці можуть застрягти у відсіках пральної машини. Такі речі слід прати в спеціальному мішку.

7. Речі, покриті шерстю домашніх тварин. Перед пранням потрібно почистити одяг від шерсті за допомогою липкого валика. Інакше шерстю покриються інші речі. Крім того, шерсть може забиватися в деталі машини і засмічувати каналізацію.

8. Дріб'язок в кишенях. Перш ніж завантажити одяг у машинку, потрібно уважно оглянути кишені на предмет забутих там ключів, монет, цукерок і т.п. Дрібні предмети можуть подряпати барабан або застрягти в деталях пральної машини, що буде загрожувати серйозною поломкою.

9. Вовняні, кашемірові, вельветові речі. З такими тканинами потрібно поводитися дбайливо: через агресивне машинне прання речі можуть розтягнутися чи навпаки, "сісти". Прати їх можна тільки на делікатному режимі, температура води повинна бути не вище 35 градусів. Віджимати речі теж слід акуратно, краще це робити вручну, у жодному разі не викручуючи. Сушать такий одяг не на мотузці, а розклавши на рівній горизонтальній поверхні.

10. Дорогий одяг. Брендовий костюм, вечірня сукня, пальто, шуба навряд чи "переживуть" машинне прання. Краще не ризикувати і скористатися послугами хімчистки.

У будь-якому випадку, необхідно вивчати інформацію на бирках: виробник, як правило, повідомляє, як слід поводитися з тією або іншою річчю, щоб вона прослужила якомога довше.

Читайте ще: Де не можна зберігати гроші: найбільш несприятливі місця в квартирі

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: 
facebook tweeter live rss