7 прийомів, які допоможуть прокинутися легко і з задоволенням
У народі існує приказка, що "ранок добрим не буває". Але це лише тому, що більшість людей неправильно встають з ліжка, і тим самим псують собі день з самого ранку.
Час Пік розповість, як прокидатися рано і при цьому не бути схожим на цю тваринку.
1. Дайте тілу і мозку "відійти" від сну
Не варто різко підхоплюватися з ліжка після дзвінка будильника. Дозвольте собі повалятися кілька хвилин, гарненько потягніться - це буде першою "зарядкою", яка розімне затерпле після сну тіло і одночасно підвищить тонус м'язів.
Не дарма в стародавні часи вважали, що під час сну душа залишає тіло і подорожує в інших світах, а при пробудженні повертається. Прислухаючись до порад предків, варто "дати душі час повернутися в тіло".
2. Зробіть дихальні вправи
Активне дихання наситить організм киснем і "прожене" сон. При цьому найбільш ефективне дихання животом, а не грудьми. Вранці для припливу бадьорості рекомендується робити дихальну вправу Віма Хофа: для цього протягом 10-30 секунд потрібно робити глибокий вдих і видих ротом без пауз.
3. Зробіть зарядку
Виконавши попередні пункти, можна вставати з ліжка і приступати до більш активної розминки. Виконайте кілька вправ, які розімнуть м'язи і суглоби, розженуть кров - і думки про те, щоб подрімати ще трохи, залишать вас до самого вечора.
4. Займіться чимось приємним
Щоб пробудження перед важким робочим днем було більш позитивним, виділіть кілька хвилин для приємного заняття. Можна полити квіти, пограти з котом, увімкнути улюблену музику, запалити аромалампу, прочитати пару сторінок улюбленої книги і т.п.
5. Відкладіть смартфон
Багато людей обзавелися звичкою одразу після пробудження перевіряти соцмережі, пошту, стрічки новин. Принаймні півгодини після пробудження цього робити не варто. По-перше, яскраве світло екрану після сну негативно впливає на зір і емоційний фон, підвищує дратівливість. По-друге, різкий потік не завжди позитивної інформації може зіпсувати настрій на весь день.
6. Споглядайте що-небудь гарне
Замість екрану улюбленого гаджета краще зверніть увагу на пейзаж за вікном: можливо, ви побачите незабутній світанок, або казковий снігопад, або помітите, як розпускаються перші листочки на деревах. Спостерігаючи за природою, людина починає мислити більш позитивно і піднесено.
Якщо картинка за вікном з якоїсь причини не радує, зверніться до улюблених речей, які є в домі: це можуть бути картини, статуетки, красивий посуд, іграшки та будь-які речі, подаровані дорогими людьми.
7. Подбайте про якість сну
Описані вище прийоми не спрацюють, якщо ви будете спати 3 години на добу на незручному ліжку в задушливій кімнаті. Тому, якщо ви систематично не висипаєтеся, потрібно як слід опрацювати це питання.
Для якісного сну рекомендується в міру жорстке ліжко, міняти постільну білизну потрібно не рідше, ніж кожні два тижні. Перед сном рекомендується провітрювати приміщення. Ідеальна температура в спальні не повинна перевищувати 23 градуси.
За пару годин до сну потрібно вимкнути комп'ютер і відкласти телефон. Не варто слухати енергійну музику і дивитися гостросюжетні фільми. Ідеальним проведенням часу на сон прийдешній буде прогулянка на свіжому повітрі.
Читайте ще: Як в українців можуть "угнати" мобільний номер: "Київстар" попередив абонентів про небезпеку
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |