29.04.2021, 07:33

Чистий Четвер: що обов'язково потрібно та категорично не можна робити в цей день

Леся Матвеева | Всі новини автора
facebook tweeter live rss
Чистый четверг

Останній тиждень перед Великоднем називається Страсною седмицею. Кожен день Страсної седмиці називається Великим і має особливий духовний сенс. 29 квітня православні християни відзначають четвертий день Страсного тижня - Чистий (Великий) четвер. Вважається, що у Великий четвер при купанні можна змити з себе гріхи та очистити душу, а також зарядитися здоров'ям на цілий рік.

У 2021 році Великий або Чистий Четвер випадає на 29 квітня. Чистий Четвер - день, коли віруючі намагаються позбутися від тяжких думок, вантажу образ і тягот, бруду та зайвих речей, щоб підготуватися до зустрічі Великодня. Цей день символізує очищення тіла і душі, повідомляє Час Пік.

У Чистий четвер згадують Таємну вечерю, на якій Ісус Христос омив ноги учням, і були встановлені таїнства причастя. Віруючі пов'язують цей день з оновленням і всепрощенням перед стратою Ісуса.

Тим, хто йде в цей день у храм, потрібно принести додому страсну свічку. Раніше вірили, що вона допомагає в лікуванні хвороб.

Чистый четверг

Що потрібно зробити в Чистий четвер

У Чистий четвер починають активно готуватися до Великодня.

Головна традиція Чистого четверга - випічка пасок та фарбування яєць.

Також люди вірили, що велике прибирання у будинку допоможе позбутися від негативу і поганих думок. У цей день проводять генеральне прибирання, влаштовують прання, викидають все непотрібне та старе.

Чистый четверг

Повір'я та прикмети

Якості випічки надавали великого значення. По тому, якою вийшла випічка, судять про прийдешній рік. Якщо паски м'які та пишні – рік буде вдалим, якщо випічка не вдалася – рік обіцяє бути непростим.

У Чистий четвер тричі перераховували всі гроші, які є в будинку: до сходу сонця, опівдні та після заходу сонця. Вважалося, що після цього цілий рік в родині буде достаток і благополуччя.

У цей день стригли волосся, оскільки існувало повір'я, що разом із зайвими волоссям людина розлучається з гріхами.

Зустрічати Великдень в брудному будинку не можна, тому що в неприбране житло удача і благополуччя не прийдуть.

Існують певні вимоги до наведення порядку. Наприклад, мити підлогу потрібно від найдальших кутів у напрямку до порогу, а воду виливати поза приміщенням. Якщо під час миття вікон і дверей у воду покласти монети, гроші будуть "липнути" до будинку весь рік.

Щоб уберегти будинок від нещасть, в Чистий четвер в житло приносили верес і ялівець. Гілочки прикріплювали до вхідних дверей. Щоб позбавити будинок від злих духів та іншої нечисті, можна запалити гілочки ялівцю.

Щоб надовго зберегти красу, здоров'я та квітучий вигляд потрібно вмитися водою з таза, в який попередньо кинули срібну ложку, прикрасу або монетку.

Вважалося, що до сходу сонця потрібно вмитися і скупатися – символічно очиститися від гріхів. За переказами, рано вранці вода у водоймах набуває особливої благодатної сили, і якщо скупатися раніше, то щастя і удача не залишать протягом усього року.

Чистый четверг

Очищення душі та тіла

Чистий Четвер має на увазі під собою очищення тіла і душі. Вважається, що у Великий четвер при купанні можна змити з себе гріхи і очистити душу, а також зарядитися здоров'ям на цілий рік.

Вважається, що омиватися найкраще саме холодною водою, але не крижаною.

Існує думка, що найефективніший час для купання у Великий четвер - до сходу сонця. Однак, не всі священики однозначно поділяють таку точку зору. Багато підкреслюють, що очищення цього дня стосується не обмивання тіла, але чистоти душі, серця та очищення думок від негативу.

А ось твердження про те, що в чистий Четвер потрібно обов'язково вмитися до сходу сонця, щоб "змити з себе гріхи і неприємності", багато священиків називають звичайним забобоном.

Чистый четверг

Що не можна робити в Чистий четвер

У Великий четвер не можна давати в борг та віддавати в користування щось зі своїх речей -можна позбутися достатку і щастя. Не можна брати в борг.

Заборонено вживати алкоголь та влаштовувати галасливі свята.

Чистый четверг

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss