Дослідники знайшли докази того, що Червоне море - це океан

Будова дна Червоного моря типова для молодого, але вже досить розвиненого океану. Океанічна кора Червоного моря виявилася древнішою вдвічі, ніж припускалося.
Міжнародна команда вчених під керівництвом геолога Ніко Аугустіна з центру океанічних досліджень GEOMAR в Кілі зробила таке відкриття, об'єднавши результати гравіметричної, сейсмічної і батиметричної зйомок, передає Час Пік з посиланням на ЗМІ.
25 мільйонів років тому Червоне море заповнило розколину між Африканської і Аравійської плитами, що роз'їжджаються. До сьогодні басейн Червоного моря збільшується в ширину на 1 сантиметр на рік, а його осьова частина зайнята рифтом, зоною розтягування кори.
Дослідники сперечаються, чи можна порівнювати Червоне море з іншими молодими океанами в геологічному минулому нашої планети. Через товщу осадових відкладень складно безпосередньо спостерігати за структурами дна і інтерпретувати геофізичні сигнали.
За даними деяких досліджень, Червоне море знаходиться в стадії континентального розлому з точковим формуванням океанічної кори. Якщо розглядати альтернативні моделі, то Червоне море вже пройшло цей етап і виплавляє базальти по всій довжині басейну як справжній океан.
Тектонічна модель показує, що океанічна кора почала виплавлятися 13 мільйонів років тому. Виходить, що її вік у два рази древніший, ніж вважалося раніше. За висновками науковців, континентальний етап життя Червоного моря завершено і сьогодні воно розвивається як зрілий океанічний басейн.
Читайте ще: Китайська ракета вийшла з-під контролю і може впасти куди завгодно: карта можливої зони падіння
Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк. |
![]() |