10.06.2021, 08:38

"Вогняне кільце": 10 червня відбудеться сонячне затемнення, яке трапляється 14 разів за 100 років

Леся Матвеева | Всі новини автора
facebook tweeter live rss
солнечное затмение

10 червня 2021 року жителі Землі зможуть спостерігати дуже рідкісне астрономічне явище - кільцеподібне сонячне затемнення. Воно відбувається тільки 14 разів на століття, тому любителям всього незвичайного варто подивитися на це унікальне видовище. Наступне затемнення даного сароса відбудеться 21 червня 2039 року.

Жителі планети Земля 10 червня зможуть спостерігати перше у 2021 році сонячне затемнення, яке буде кільцеподібним. Спостерігати затемнення зможуть жителі 60 країн, у тому числі й України, крім Криму та частини Одеської, Миколаївської та Херсонської областей, повідомляє Час Пік.

Смуга кільцеподібної фази затемнення розпочнеться приблизно о 9:55 за всесвітнім часом (близько 11:00 за київським часом) в провінції Онтаріо (Канада). Найкраще затемнення буде видно в деяких містах Канади, Гренландії та Росії.

Кільцеподібне сонячне затемнення відбувається так само як і повне, але місяць при цьому на більшій відстані від Землі, тому затуляє сонце не повністю, залишаючи "вогняне кільце" навколо себе. Супутник Землі закриє 0,94 діаметра сонячного диска, залишивши видним лише його тонкий край.

Кольцеобразное солнечное затмение

Жителі України зможуть побачити близько 5% від загального затемнення. В Україні воно розпочнеться о 13:26 (за київським часом), максимальної фази досягне о 14:15 і закінчиться о 15:03. 

В середньому за 100 років відбувається 237 сонячних затемнень, з них:

  • 160 - приватних, коли Місяць проходить по краю диска Сонця, приховуючи тільки його частину;
  • 63 - повних, при яких Місяць повністю закриває собою Сонце;
  • 14 - кільцеподібних.

Кольцеобразное солнечное затмение

Як спостерігати затемнення

На сонячне затемнення ні в якому разі не можна дивитися неозброєним поглядом - це може стати причиною серйозних проблем із зором. Категорично забороняється дивитися на сонце в телескоп без використання спеціальних сонячних світлофільтрів.

Експерти не рекомендують спостерігати Сонце через фотоплівку, магнітну плівку, закопчені скла та CD-диски. Сонцезахисні окуляри хоч і здатні захистити спостерігача від небезпечного сонячного випромінювання, але не допоможуть побачити саме затемнення, адже ступінь зниження яскравості у них невелика.

Потрібні спеціальні світлофільтри з інструментарію астронома або зварника. Ризик пошкодити сітківку несуть тривале спостереження або користування неспеціалізованою оптикою: біноклями, прицілами, телескопами тощо.

Кольцеобразное солнечное затмение

Як впливає на людей сонячне затемнення

За словами медиків, людський організм реагує на сонячне затемнення - вже через годину після його початку у гіпертоніків піднімається артеріальний тиск, судини звужуються, а серце збільшує потужність викиду крові. Кров починає нерівномірно надходити в різні півкулі головного мозку. У багатьох людей може боліти голова, підвищується ризик серцево-судинних захворювань.

У період затемнень погіршується емоційний фон і наростає тривожність, тому може збільшитися число аварій та травм. Ось чому в цей період важливо берегти себе, не перенапружуватися і управляти своїм психологічним станом.

Останнє кільцеве сонячне затемнення відбулося 21 червня 2020 року, його було видно в деяких частинах Африки та Азії. 

Кольцеобразное солнечное затмение

Затемнення та астрологія

Десятки тисяч років люди боялися затемнень, ховалися від них, думали про пришестя апокаліпсису. Науковий світ зумів розгадати цикли затемнень, але так і не зміг відкрити його таємниці.

Затемнення завжди відбуваються парами або трійками: сонячне чергується з місячним, і навпаки, після першого затемнення приблизно через 14 днів відбувається друге затемнення.

Ці проміжки між двома-трьома затемненнями є "коридором затемнення". Між двома затемненнями відбуваються неминучі події життя, вона набуває фатальний відтінок.

І якщо в інший час ми відстоюємо нашу позицію "свободи вибору", то в коридор затемнення фактор фатальності збільшується, і життя набуває доленосний вплив. Іншими словами, в "коридор затемнень" треба чітко прислухатися до себе, слухати свій внутрішній голос, він повинен вірно підказати, привести вас туди, куди вам потрібно.

Всі події, які трапилися в "коридорі" не можна змінити. Доля починає керувати вами, вести по життю. Може трапитися як погане, так і хороше, просто фактор важливості події збільшується в кілька разів.

Астрологи радять відкласти важливі починання в житті, адже будь-яке рішення під час затемнень може стати фатальним.

Також астрологи стверджують, що сонячні затемнення здатні принести удачу та успіх. Це сприятливий період для саморозвитку в духовному плані, а також роботи над собою. Необхідно стежити за тим, що відбувається у вашому житті, прислухатися до свого внутрішнього ритму.

Затемнення та астрологія

Довідка: майбутнє затемнення унікальне тим, що його можна буде побачити на Північному полюсі, це єдине кільцеподібне затемнення, що проходить через дану точку в XXI столітті. Наступне затемнення даного сароса відбудеться 21 червня 2039 року. 

Сарос або драконічний період - інтервал часу, що складається з 223 синодичних місяців (в середньому приблизно 6585,3211 доби або 18,03 тропічного року), після якого затемнення місяця та Сонця приблизно повторюються в колишньому порядку.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss