07.07.2021, 19:27

На Сонці стався надпотужний спалах: чим це загрожує людству

Гера Кисмет | Всі новини автора
facebook tweeter live rss
солнце

На Сонці був зафіксований надпотужний спалах, рівному за силою якому не відбувалося протягом останніх чотирьох років.

Явищу присвоєно клас Х, що говорить про максимальну силу рентгенівського випромінювання, передає Час Пік з посиланням на українські ЗМІ.

Періодично на Сонці відбуваються спалахи різної потужності, в результаті яких виділяється величезна кількість енергії у вигляді хвиль видимого світлового, теплового та рентгенівського випромінювання.

Ці спалахи можуть впливати на роботу супутників на орбіті, перешкоджати системам радіозв'язку, а також загрожувати безпеці космонавтів, які знаходяться на орбіті.

Спалах, інформація про який з'явилася в ЗМІ на початку липня, став для астрономів справжньою несподіванкою. Він виникл на краю світила, тому радіоактивні викиди не досягли меж Землі.

На думку астрономів, жителям планети турбуватися за своє здоров'я і самопочуття не варто, незважаючи на силу явища. Породжені ним пучки заряджених частинок та хмари плазми пройдуть в сотнях мільйонів кілометрів від Землі.

Як повідомлялося раніше, в липні на Землю обрушиться ряд магнітних бур. Коли чекати основних метеоударів - читайте в нашому матеріалі.

Читайте також: Чоловік розповів, що побачив за 20 хвилин клінічної смерті

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss