24.07.2021, 21:01

Про що насправді думає людина під час сну: штучний інтелект дав відповідь

Гера Кисмет | Всі новини автора
facebook tweeter live rss
сон

Сон - це складний стан людини, який не було до кінця розгадано. Однак штучний інтелект та сучасні технології дозволяють дізнаватися нові подробиці роботи мозку.

Група дослідників зі Швейцарії вирішила детально вивчити, як поводиться мозок, поки людина спить, за допомогою ШІ, передає Час Пік з посиланням на інформацію ЗМІ.

В ході дослідження активність мозку сплячої людини відстежували апаратами функціональної магнітно-резонансної томографії та електроенцефалографії. Виявилося, що уві сні мозок не відпочиває - він продовжує обробляти тисячі одиниць інформації, отриманої під час неспання.

Під час сну гіпокамп (структура скроневої частки, яка відповідає за короткочасну пам'ять) "поставляє" корі головного мозку інформацію, отриману протягом дня. Таким чином, події ніби відтворюються.

Цікава деталь. Уві сні мозок більш сприйнятливий до позитивних спогадів. До такого висновку привів простий експеримент: добровольці, які брали участь в дослідженні, повинні були зіграти в дві гри. Одна гра приводила до обов'язкової перемоги, інша - завжди закінчувалася програшем.

Потім добровольців відправляли спати. Дослідження за допомогою штучного інтелекту, який фіксував все, що відбувається "в голові" кожні дві секунди, дозволили дізнатися, що уві сні мозок активно переживав гру. Причому гру, в якій була здобута перемога. Тобто мозок налаштований на те, щоб запам'ятовувати позитивні, радісні події. Крім того, краще запам'ятовуються події, які пов'язані з винагородою. В цьому плані мозок справжній "егоїст".

Через кілька днів добровольців попросили згадати про гру. Найкраще згадали подробиці ті, у кого під час сну була задіяна більша кількість областей мозку.

Читайте також: У мережі показали "секретну технологію", яку застосовують у супермаркетах АТБ (фото)

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

facebook tweeter live rss