29.08.2021, 22:16

Пандо - унікальний ліс віком десятки тисяч років, який складається з одного дерева

Марина Началова | Всі новини автора
пандо

Воістину унікальний природний об'єкт можна знайти в американському штаті Юта. Гай, який довгий час вважався звичайним лісом, виявився найбільшим живим організмом у світі.

На перший погляд ліс Пандо складається з тисяч дерев, але насправді це по суті одне дерево, повідомляє Час Пік з посиланням на відкриті джерела в мережі.

У 1968 році цей ліс виявив дослідник Бертон Барнс. Він зауважив однакову поведінку дерев у всьому гаю і вирішив вивчити його більш детально. Барнс вперше описав цей ліс як єдиний живий організм на підставі морфологічних характеристик. Подальші дослідження підтвердили цей висновок - всі дерева в лісі мають спільне коріння.

Вчений з Університету Колорадо в Боулдері Майкл Грант, вивчаючи цю колонію дерев, вперше дав їй назву "Пандо", що в перекладі з латині означає "Я розосередився" або "Я поширився".

Пандо являє собою клональну колонію тополі осиноподібної. Ще одна неофіційна назва Пандо - Тримтячий Гігант. Незвичайний ліс знаходиться в центральній частині штату Юта на узбіччі автодороги №25, в півтора кілометрах від озера Фіш.

Пандо займає площу 43 гектари, всього в ньому близько 40 тисяч дерев. Вага колонії оцінюється приблизно в 6000 тонн, що робить Пандо найважчим живим організмом на планеті Земля.

За річними кільцями вік дерев у цьому гаю оцінюється в середньому в 130 років, хоча вчені визначили, що колонія набагато старше. Молоді дерева постійно зростають на зміну старим. За розрахунками фахівців, вік кореневої системи - 80 тисяч років! Деякі вчені висувають ще більш сміливі припущення, що Пандо нібито мільйон років, але доказів цього поки не знайшли.

Читайте ще:

Бої медузами та бійки через медуз: що відбувається на Азовських курортах під кінець літа

Біблійне пророцтво: Проповідники побачили в Єрусалимі ознаку наближення Судного дня

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк