31.08.2021, 20:08

У МОЗ розвінчали міф про пробу Манту: кому її не потрібно робити

Марина Началова | Всі новини автора
проба манту

Пробу Манту не рекомендується робити всім дітям. Вона недоцільна для дітей, які не належать до груп ризику.

Про це повідомили у прес-службі Міністерства охорони здоров'я України, передає Час Пік.

Як зазначається, раніше в Україні пробу Манту щороку робили всім дітям. Так вивчали стан інфікованості збудником туберкульозу — мікобактерією, або бацилою Коха.

Насправді проведення проби Манту не рекомендується всім, адже подібна діагностика дітей, які не належать до груп ризику, недоцільна як із медичної, так і з економічної точки зору. Водночас, пробу Манту проводять перед щепленням БЦЖ дітям, старшим за два місяці. Щеплення здійснюється, якщо результат проби Манту був негативним. Малюкам після народження та до двомісячного віку щеплення проти туберкульозу проводяться без попередньої проби Манту.

У МОЗ зазначають, що ситуація із захворюваністю на туберкульоз в Україні дуже напружена, багато людей інфіковані мікобактеріями, тож значно ефективнішими в подоланні цієї хвороби є:

  • охоплення вакцинацією БЦЖ новонароджених дітей;
  • профілактика туберкульозу серед груп ризику через діагностику латентної туберкульозної інфекції (ЛТБІ);
  • призначення профілактичного лікування туберкульозу, раннє виявлення хворих на туберкульоз та своєчасне призначення їм ефективного лікування.

Згідно із сучасними рекомендаціями, пробу Манту варто обов’язково проводити для дорослих і дітей, які мають такі чинники ризику розвитку туберкульозу, як:

  • контакт з особою, хворою на туберкульоз із бактеріовиділенням;
  • ВІЛ-інфекція;
  • потреба в трансплантації органів або кісткового мозку;
  • силікоз (захворювання людини, яке виникає при тривалому вдиханні шахтного пилу, що містить вільний діоксид силіцію).

Позитивна проба Манту не завжди є доказом інфікування туберкульозом, підкреслюють у МОЗ. З отриманими результатами варто звернутися до сімейного лікаря або педіатра чи терапевта за консультацією та за необхідності направленням до фтизіатра.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: