22.12.2021, 11:01

Як правильно вибрати якісну штучну ялинку: секрети та корисні поради

Как правильно выбрать качественную искусственную елку

Щорічно перед Новим роком у кожної людини в голові крутиться безліч думок - вибір подарунків, пошук смачних новорічних рецептів, прикраса будинку, покупка нарядів, ну й, звичайно ж, вибір ялинки.

Останнім часом найпопулярнішим питанням перед Новим роком стало питання: яку ялинку ставити - штучну або живу? Все частіше ті, хто не хоче обтяжувати себе зайвими турботами, роблять вибір на користь штучного дерева. Час Пік зібрав поради експертів, як правильно вибирати штучну ялинку, яка буде радувати не один Новий рік.

При виборі штучної зеленої красуні важливо звертати увагу не тільки на її якість, зовнішній вигляд та запах, але й на маркування. Йдеться про те, що на упаковці обов'язково має бути присутня інформація про пожежну безпеку, а також відомості про дату, матеріал та умови експлуатації.

Види штучних ялинок

Для сімейного свята на довгі роки слід вибирати литу ялинку. Термін зберігання такого виробу - 10-15 років, але при правильному зберіганні литі ялини прослужать набагато довше. Литі ялини - ялинки класу "люкс". Особливість цих виробів у тому, що кожну гілочку відливають в окремій формі, завдяки чому ялині надається форма, максимально близька до природньої.

Литі ялини - найдорожчий сегмент штучних новорічних дерев.

Иллюстративное фото / Открытый источник

Ялини з оптоволокна. У гілки такого штучного дерева вбудовано оптоволоконні нитки, що світяться. Мережеве харчування такі деревця отримують за допомогою адаптера. Невелика напруга у 12 Вт робить використання виробу безпечним. Термін використання - 10-15 років. Вартість таких ялинок трохи вище середнього цінового сегменту.

Иллюстративное фото / Открытый источник

Збірні ялини з ПВХ. Сировиною для виготовлення цих ялинок служить полівінілхлоридна плівка. Ці ялини виготовлено з незаймистих матеріалів, голки мають м'яку текстуру. Підставка під штучні дерева йде у комплекті. Штучні дерева безпечні для здоров'я, не виділяють у навколишнє середовище токсичних речовин. До того ж, коштують вони набагато менше, ніж литі.

Иллюстративное фото / Открытый источник

Ялинки з волосіні. Гілки дерева не мнуться, голки завжди розправлені та не злежуються. Термін придатності таких штучних ялинок до 15 років, ціновий сегмент - середній.

Иллюстративное фото / Открытый источник

Світлодіодна ялинка виготовляється з ПВХ, у конструкцію гілок додано спеціальні нитки, що світяться та переливаються всіма кольорами веселки. Часто такі ялинки можна побачити у вітринах магазинів.

Иллюстративное фото / Открытый источник

Як вибрати штучну ялинку

Для того щоб вибрати хорошу штучну ялинку, їй потрібно влаштувати тест на міцність.

Краще вибирати моделі ялинок з металевими підставками, вони більш міцні та надійні, ніж пластмасові.

Потрясіть ялинку: гілки повинні бути пружними, еластичними, не випадати з кріплень, а каркас не повинен відходити від підставки.

Проведіть рукою по гілочках проти зростання голок. На якісному дереві голки не повинні заламуватися та випадати.

На кінцях гілок не повинно бути гострих країв, оголеного дроту та зазубрин.

Якісна та безпечна штучна ялинка повинна бути виготовлена з вогнестійких матеріалів або оброблена спеціальною речовиною, що виключають загоряння.

Запам'ятайте головний критерій безпечної штучної ялинки: вона не повинна нічим пахнути! Їдкий хімічний запах говорить про використання матеріалів, що не відповідають нормативам.

Ялинка не повинна мати у складі небезпечних для здоров'я людини речовин. Щоб переконатися у цьому, слід попросити продавця показати сертифікат якості, в якому повинно бути вказано:

  • дата виготовлення,
  • правила та умови експлуатації,
  • матеріал, з якого зроблена ялинка,
  • дані про виробника,
  •  дані про підприємство, що приймає претензії.

Иллюстративное фото / Открытый источник

Правила зберігання

Для того щоб ялинка витримала термін гарантії та довше послужила, вона потребує правильних умовах зберігання. Після закінчення свят ялинку протирають вологою губкою. Акуратно та щільно притискають гілки до стовбура та міцно зв'язують (або розбирають). Потім ялинку складають у контейнер або поліетиленовий пакет для зберігання. Головна умова - відсутність сонця та високих температур, вплив яких може привести до вицвітання та деформації.

Сьогодні у супермаркетах красуються різноманітні штучні новорічні красуні - на будь-який смак, інтер'єр та гаманець. При сучасному розвитку технологій сьогодні штучні дерева практично не відрізняються від натуральних ялин та сосен.

Вибрати штучну ялинку для будинку не так вже й складно. Краще купувати такий виріб у магазині, де є спеціальні відділи з продажу новорічної атрибутики – це вбереже вас від придбання неякісної та небезпечної підробки.

Але багато хто воліє ставити у будинку живе деревце, яке створює справжню атмосферу Нового року.

Иллюстративное фото / Открытый источник

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк