18.01.2022, 11:27

Як розпізнати "Омікрон": МОЗ опублікувало список симптомів

Ольга Романец | Всі новини автора
коронавирус

У світі стрімко поширюється штам COVID-19 "Омікрон". Дослідження тривають, проте вже можна виділити симптоми, які найчастіше зустрічаються у хворих цим штамом.

Про це повідомляє прес-служба МОЗ, передає Час Пік.

Зокрема, у 73% випадків зустрічається нежить, у 67,5% - головний біль, у 63,5% - втома. Також в 60% випадків спостерігається чхання і біль в горлі.

Водночас не виявлено суттєвої відмінності від симптомів штаму "Дельта", який зараз домінує в Україні. У разі зараження цим штамом, разом із зазначеними вище симптомами, також спостерігається кашель (43,5%), хрипкий голос (35,7%), озноб або тремтіння (30%), лихоманка (29,4%), втрата/спотворення нюху і/або смаку (23,7%) та інші.

Незважаючи на те що симптоми "Омікрона" здаються схожими на застуду, новий штам також може викликати тривалі наслідки для здоров'я, госпіталізацію і летальні випадки. Через стрімке поширення "Омікрону" в небезпеці знаходяться ті, хто не пройшов принаймні базового курсу вакцинації проти COVID-19, повідомили в МОЗ.

Новий штам має менший інкубаційний період, ніж штам "Дельта". В середньому, за даними наукових досліджень, він становить 3 доби.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк