23.01.2022, 22:59

Британський епідеміолог назвав симптоми "Омікрону", які проявляються у повністю вакцинованих

Марина Началова | Всі новини автора

Світ атакує штам коронавірусу "Омікрон" - він заразніший, ніж попередники, але хвороба протікає легше і все частіше маскується під "класичні" ГРВІ.

Британський епідеміолог, професор Тім Спектор заявив, що п'ять симптомів "Омікрону" "особливо" проявляються у повністю вакцинованих, передає Час Пік із посиланням на закордонні ЗМІ.

Велика кількість мутацій шиповидного білка "Омікрону" дозволяє йому обходити імунний захист з більшим успіхом, ніж попередні штами. Однак зараз людство стійкіше до загрози, оскільки велика кількість людей вже має два рівні імунітету: природний та імунітет, індукований вакцинами.

Це означає, що "Омікрон" викликає більш легке захворювання, ніж "Дельта" та більш ранні варіанти. І симптоми інфекції стають іншими.

Професор Спектор заявляє, що в 2020 році "Альфа"-варіант коронавірусу викликав три найпоширеніших симптоми - кашель, лихоманку і втрату нюху, а також щонайменше 20 інших симптомів.

Тепер же, за словами вченого, простудні симптоми, такі як нежить, біль у горлі та постійне чхання, стали більш поширеними, поряд з головним болем та кашлем, особливо у людей, які були вакциновані.

За словами Спектора, "Омікрон" продовжує тенденцію, задану "Дельтою".

"Він викликає симптоми, які більше схожі на звичайну застуду, особливо у людей, які були вакциновані, і менше загальних системних симптомів, таких як нудота, м'язові болі, діарея та шкірний висип", - пояснив епідеміолог.

Спектор і його команда дійшли такого висновку після проведення початкового аналізу даних про симптоми ковід-позитивних пацієнтів у Лондоні.

П'ять основних симптомів, про які повідомлялося у спеціальному додатку, були такими:

  • Нежить
  • Головний біль
  • Втома (легка чи сильна)
  • Чхання
  • Біль у горлі.

Важливо зазначити, що фахівці виявили, що тільки у половини людей з коронавірусом був якийсь із трьох класичних симптомів: лихоманка, кашель або втрата нюху.

На підставі цих даних Спектор і його команда закликали уряд Великобританії оновити свій список симптомів.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк

Теги новин: