25.05.2023, 14:07

Запорізький автозавод готує новинку?: Що зараз випускає ЗАЗ та за якою ціною можна купити

запорожский автозавод

Запорізький автозавод на радість українцям анонсував виробництво нових автомобілів. Але це було до війни. З початком бойових дій на території України ситуація у підприємства, очевидно, змінилася не на краще. Проте не варто падати духом - вітчизняний автопром продовжує жити.

Час Пік розібрався, що зараз відбувається на Запорізькому автозаводі, які авто випускає підприємство та про які перспективи ходять чутки.

Легкові авто від ЗАЗ у 2023 році

Згідно з відкритими джерелами, з 2020 року Запорізький автозавод випускав цілу низку легкових автомобілів (Lada Granta, Lada Largus, Lada Vesta, Lada XRAY). Крім того, у вересні 2020 року було ]]>оголошено старт виробництва автомобілів Groupe Renault]]> для місцевого ринку. У планах на 2022 рік, як ]]>повідомляв]]> прес-секретар корпорації "Укравто" Дмитро Скляренко, було продовження випуску KIA RIO Sedan, KIA RIO X, Renault ARKANA. Більшість продукції ЗАЗ збиралася з машинокомплектів, привезених із РФ. Таким чином, підприємство обійшло заборону Кабміну на імпорт авто з Росії для вітчизняного ринку, оскільки про ввезення машинокомплектів не йшлося. Після початку війни виробництво легкових автомобілів припинилося. Про це свідчить статистика ]]>Інституту дослідження авторинку]]>. За даними аналітиків щодо роботи українського автопрому від 25 квітня 2023 року, жодного легкового автомобіля ЗАЗ не випустив.

Що випускає Запорізький автозавод сьогодні та за якими цінами?

Водночас виробництво на потужностях ЗАЗ повністю не зупинено. І нову продукцію можна придбати. Так на офіційному сайті "]]>Укравто]]>", до групи компаній якого входить Запорізький автомобілебудівний завод, до купівлі доступні два варіанти - автобуси ЗАЗ А08 (у модифікаціях "шкільний", "приміський", "міський низькопідлоговий") та ЗАЗ А10. Ціна вказана тільки для ЗАЗ А08 у модифікації "приміський". Складає вона 2 294 000 грн (з ПДВ). Ціни на інші транспортні засоби пропонується уточнювати у дилерів.

За даними Інституту дослідження авторинку, з початку 2023 року Запорізький автозавод випустив 23 автобуси, що становить 8,6% від усіх транспортних засобів даної категорії, випущених в Україні у зазначений період.

Чи чекати на новинки від ЗАЗ у майбутньому?

Керівництво Запорізького автозаводу, як і представники "Укравто", поки не дали коментарів щодо того, як розвиватиметься виробництво в найближчому майбутньому або після завершення війни. Принаймні у ЗМІ не фігурує певних заяв про плани на поточний чи наступний роки, а інформація на офіційному сайті ЗАЗ не оновлюється вже понад рік.

Водночас, як повідомляє портал "]]>Автотема]]>", є ймовірність, що ЗАЗ може налагодити виробництво моделі Lanos. Про збірку моделі на потужностях підприємства говорили ще 2007 року. Тоді планувалося, що Zaz Lanos почнуть випускати в 2009 році, але цього не сталося. Нині ж, як стверджує портал, машинокомплекти для збірки нового Lanos можуть бути поставлені з Румунії. Ймовірно, авто для внутрішнього ринку відрізнятиметься від донорської моделі світлотехнікою та решіткою радіатора.

Ця інформація офіційно не підтверджена, тому гарантувати її достовірність, звісно, неможливо. Залишається лише сподіватися, що Запорізький автозавод знову почне виробляти доступні для вітчизняного покупця легкові авто, які в перспективі стануть народними.

Пропонуємо до перегляду:

Дивіться першу серію нового анімаційного серіалу "Хробаки", створеного лисичанською студією "Час Пікчерз продакшн". Невеличкі сатиричні історії веселих хробачків з інтригуючим сюжетом іноді дійсно нагадують реалії сьогодення, але запевняємо вас – це все вигадка автора;), інтерв'ю з яким можна почитати тут.

Читайте останні новини України та світу у своєму смартфоні в додатку Час Пiк